Mortis - Czarodzieje 1938
Szkicownik Ziuty - Wersja do druku

+- Mortis - Czarodzieje 1938 (https://mortis.org.pl)
+-- Dział: Ministerstwo Magii (https://mortis.org.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Dział postaci (https://mortis.org.pl/forumdisplay.php?fid=112)
+---- Dział: Dzienniki (https://mortis.org.pl/forumdisplay.php?fid=110)
+---- Wątek: Szkicownik Ziuty (/showthread.php?tid=4872)

Szkicownik Ziuty - Vittoria Zabini - 13-03-2019

[Obrazek: tumblr_po78t4xzxl1y5bss1o1_400.gif][Obrazek: tumblr_po78t4xzxl1y5bss1o2_400.gif]
VITTORIA DOMENICA ZABINI
gemini ✦ italian soul ✦ ravenclaw ✦ exaltation of feelings

LA VITA È BREVE E L'ARTE È LUNGA

Słoneczna Italia – jak raj mój utracony, którego wolności pragnę każdego dnia, a który oni tak łatwo zdecydowali się oddać. Zakopać, pogrzebać, zostawić za sobą, pod pryzmatem ciągłego postępu i miłej przeszłości, której życzliwość jest tym, co możemy wspominać z błyskiem uśmiechu w oczach po dziś dzień. I choć pragnienia moje – te wolnościowe i pełne pasji, zdają się przewyższać wszystko inne co mnie otacza, wciąż czuję, że to wszystko jest niewystarczające. Ni płonę, ale też ni blednę – jak nijaki, szary pergamin, którego nikt nie pragnie zapełnić swym pismem bądź rysunkiem. I choć szarość potrafi być piękna w swojej prostocie i gracji, któż pragnie być szarością gdy świat dysponuje każdą barwą tęczy? Chcę wznosić się ku górze, czuć wiatr pod skrzydłami, których wciąż nie posiadam, a tak bardzo pożądam. Zamiast tego czuję tylko jak spadam bezwładnie w dół, nieważne jak mocno machnęłabym rękoma. Czy jestem niewystarczająca? Czy grzechy, które noszę w sercu, czy to, czego się dopuściłam jest powodem, dla którego wciąż nie mogę wznieść się w powietrze?
Och, Roweno, tak okropnie pragnęłabym wznieść się w górę! Wciąż czuję, że krzyczę, że krzyczę ile sił w płucach: Leć! Leć, leć Józefino latającą machiną! Lecz Józefina nie wysłuchuje moich modlitw, nawet na pytania me nie zna i znać nie chce odpowiedzi. Głuchnie niczym głaz – głupi, głuchy i nieczuły głaz, którym powoli staję się sama, czując, jak kształtują mnie w formę bezkształtnego bytu, którego głos rozsądku, ale i głos wewnętrzny gaśnie. Cichnie, nie próbując nawet krzyknąć w ostatniej chwili swojego jestestwa.

Ileż jeszcze pytań, na których nigdy nie odnajdę odpowiedzi?
Światłości mojego życia, ogniu mych lędźwi...Romeo... och, mój Romeo, dlaczegóż Ty jesteś Romeo? Czułam to każdą komórką swojego ciała i każdym drobnym skrawkiem mojego umysłu. Czasami chciałabym, żeby jego ogrom nie był ogromem. Żeby oszczędził mi tego, co wyprawiał ze mną samą.

Natychmiast, obłędnie, niezdarnie, bezwstydnie, boleśnie zakochaliśmy się w sobie; należało dodać, że i beznadziejnie, bo tę frenetyczną żądzę posiadania dałoby się ukoić jedynie wtedy, gdybyśmy dosłownie wessali i wchłonęli nawzajem każdą cząstkę swych dusz i ciał.

They called her NAIVE for believing in the good in people. But she was just a LOVING SOUL, who thought that even MONSTERS need someone, who truly believed, they were ANGLES once and they can be it again. And yes, maybe that was naive, but this world needed people like HER.

urodzona jedenastego czerwca 1920 roku w Walii jako drugie i tym samym ostatnie dziecko państwa Zabinich, ukochana córka ojca, młodsza siostra opiekuńczego brata i obiekt niepotrzebnego buntu w oczach matki

typ wiecznie ciekawskiej, nienasyconej wiedzą pannicy, z nosem wiecznie przyklejonym do kartek wysłużonego szkicownika, ewentualnie ściskający pod pachą naręcze ksiąg

Krukońska panna Prefekt, która obowiązki głowy domu Ravenclaw traktuje jako priorytetową powinność - niebywale zaangażowana w czuwanie nad szkolnymi zasadami; sprawiedliwa, taktowna i uczciwa, znająca szkolny regulamin praktycznie na pamięć

typowy wrażliwiec, delikatny i podatny na emocje, przeżywający i kontemplujący nie tylko we własnym wnętrzu. Analityk, wieczny myśliciel i dziewczę kierujące się w życiu przede wszystkim instynktem i własnymi uczuciami

zdecydowanie skłócona ze szlacheckim światem i obyczajami, otwarcie niepopierająca Skorowidzkich zasad i postulująca na głos ważność kobiecych praw, które arystokracja spycha na dalszy plan

dostrzegająca piękno i sztukę tam, gdzie inni nawet nie spoglądają, potrafiąca słuchać niewysłuchanych, doceniać niedocenionych i pomagać tym w potrzebie

IO SENTO IL CUORE A MILLE

Miała takie dobre serce, taka była koleżeńska, że oddałaby się, przypuszczam, pierwszemu lepszemu żałosnemu stworzeniu albo złudzie, staremu złamanemu drzewu lub jeżozwierzowi w żałobie, z prostej sympatii i współczucia.

Potrafiłam sobie wyobrazić, że kiedy następnego dnia wcześnie rano pójdziemy popływać, znowu ogarnie mnie obrzydzenie do siebie. Czy można się do tego przyzwyczaić? Czy też gromadzi się w nas tak wielka ilość złego samopoczucia, że uczymy się lepić z niego jedną wielką bryłę emocji, z amnestiami i ułaskawieniami? Czy też obecność tego drugiego, który wczoraj rano był dla nas prawie jak intruz, staje się coraz bardziej niezbędna, ponieważ chroni nas przed własnym piekłem - innymi słowy, czy ta sama osoba,która za dnia jest przyczyną naszej udręki, w nocy nas od niej uwalnia?

[Obrazek: tumblr_peab16HWMz1qk8t2to7_r1_400.gif][Obrazek: tumblr_peab16HWMz1qk8t2to3_400.gif]

To, co przeminęło, czyli KALENDARIUM FABULARNE

MYŚLODSIEWNIE
☀październik (20) 1934r. - Wypad do Hogsmeade - Sammy
☀kwiecień (30) 1936r. - PrzedSUMowa gorączka - Laura
☀styczeń (6) 1937r. - Niedzielne południe w sali artystycznej - Bunny
☀luty (4) 1937r. - Zbrodnia i... przecież to nie kara - Salem
☀marzec (9) 1937r. - Artystka vs trening Quidditcha - Ryś
☀maj (11) 1937r. - Jezioro i wakacyjne plany - Pers
☀lipiec (8) 1937r. - Nocne wymknięcia i przygody - Vespesio
☀lipiec (30) 1937r. - Wakacje oparte na kłamstwach - Pers
☀wrzesień (1) 1937r. - Express Hogwart - profesor McBride i Antioch
☀wrzesień (2) 1937r. - Nowy rok szkolny - Judith
☀październik (1) 1937 - Niespodziewana wizyta - Salem
☀październik (7) 1937 - Ozyrys i Izyda - Ryś
☀styczeń (19) 1938 - Łazienka Prefektów - Ryś
☀styczeń (19) 1938 - Wieść o zaręczynach nr 2 - Pers
☀styczeń (25) 1938 - Opuszczona sala - Pers
☀luty (23) 1938 - Spotkanie z panem narzeczonym
☀luty (26) 1938 - Rozmowa z Rhysem na korytarzu

FABUŁA
▲marzec (4) 1937r. - Zakład z Persem
▲marzec (21) 1937r. - Bal Wiosenny
▲maj (11) 1937r. - Nauka z Persem w opuszczonej sali
▲wrzesień (1) 1937r. - Początek roku szkolnego
▲październik (8) 1937r. - Panna Prefekt na posterunku
▲październik (31) 1937r. - Miodowe Królestwo Samhain
▲listopad (1) 1937r. - Na dywaniku u Lesliego
▲listopad (12) 1937r. - Krukoński sojusz z Antiochem
▲listopad (29) 1937r. - Noc wróżb w Hogsmeade
▲styczeń (25) 1938r. - Lodowy labirynt w Hogsmeade
▲luty (15) 1938r. - Turniej Pojedynkowy
▲marzec (11) 1938r. - Przygotowywanie zadania na Historię magii
▲marzec (12) 1938r. - Nauka tańca z profesorem McBride'm
▲marzec (21) 1938r. - Bal wiosenny
▲kwiecień (14) 1938r. - Sala artystyczna z Kaylin

LEKCJE
♣luty (16) 1937r. - Koło pojedynkowe
♣marzec (2) 1937r. - Koło astronomiczne
♣marzec (30) 1937r. - Koło zaklęć
♣kwiecień (4) 1937r. - Lekcja transmutacji
♣kwiecień (15) 1937r. - Lekcja zaklęć i uroków
♣październik (19) 1937r. - Koło pojedynkowe
♣październik (21) 1937r. - Lekcja transmutacji
♣listopad (4) 1937r. - Lekcja Historii Magii
♣listopad (16) 1937r. - Koło Transmutacji
♣listopad (18) 1937r. - Lekcja zaklęć
♣styczeń (8) 1938r. - Lekcja run
♣styczeń (17) 1938r. - Lekcja ONMS
♣luty (13) 1938r. - Lekcja OPCM
♣luty (26) 1938r. - Lekcja zaklęć
♣marzec (23) 1938r. - Lekcja Historii magii
♣kwiecień (7) 1938r. - Lekcja OPCM
♣kwiecień (18) 1938r. - Korepetycje z Transmutacji

SPELLS BOOK

10 i ¾ cala, średnio giętka, grab, koniczyna zaklęta przez leprechauna. Urokliwa, niepowtarzalna różdżka wykonana na zamówienie; drewno zostało polakierowane na grafitowy kolor, a trzon różdżki zdobi owalny kamień o morskim odcieniu - lapis lazuli, a także kilka runicznych symboli. Różdżka z grabu łatwo dostosowuje się do swojego właściciela, jego stylu czarowania i kodu postępowania; raz spersonalizowana będzie odmawiać poprawnego działania każdemu, kto nie będzie posługiwać się nią w sposób, do jakiego została przyzwyczajona
Użytkownikiem jest czarodziej utalentowany, wiedziony w życiu pojedynczą, silną pasją, której zdarza przeradzać się w obsesję; często artysta, człowiek z wizją.

★  W trakcie nauki:
→ Impervius 1
→ Reparifarge 1
→ Waddiwasi 1
→ Verticillos 1
→ Entropomorphis 1

CHALLENGE TIME

RYZYKANT to zadanie polegające na trzykrotnym użyciu zaklęcia nieopanowanego z dowolnym skutkiem.

NIE IDZIEMY W PÓŁŚRODKI to zadanie polegające na wyrzuceniu w jednym poście 20 i 1.

MARATOŃCZYK to zadanie polegające na odegraniu pięciu dowolnego rodzaju sesji w pięciu różnych tematach (lokacjach), nie licząc lekcji przedmiotowych, pracy i myślodsiewni.

*STRAŻNIK TEKSASU to zadanie polegające na uratowaniu z opresji ucznia lub uczennicy, który został niesłusznie o coś oskarżony i nie może sam wybronić się przed nauczycielem... lub odwrotnie - wkopać osobę wymigującą się od kary.
Dodatkowa nagroda: Omnikulary

DZIECKO NIESZCZĘŚCIA to zadanie polegające na trzykrotnym wyrzuceniu krytycznego sukcesu lub porażki. Może się to odbyć w różnych sesjach.

BUNTOWNICZA NATURA to zadanie polegające na zrobieniu czegoś niezgodnego z regulaminem szkoły i nie daniu się na tym przyłapać.

ŻELAZNA KURTYNA to zadanie polegające na użyciu trzech zaklęć defensywnych lub ochronnych w jednym poście. Nagrodę otrzymasz tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wszystkie one będą udane.
+
NIEUSTANNY ATAK to zadanie polegające na użyciu trzech zaklęć ofensywnych w jednym poście. Nagrodę otrzymasz tylko i wyłącznie wtedy, kiedy wszystkie one będą udane.

SZKODA MI PUNKTÓW to zadanie polegające na fabularnym nauczeniu się
dziesięciu zaklęć. ( klik, klik, klik

POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI to zadanie polegające na odegraniu dowolnej myślodsiewni minimum 10 lat wstecz od aktualnych wydarzeń.

MOJA BŁYSKOTLIWA KARIERA to zadanie polegające na zdobyciu punktów dla swojego domu na przynajmniej pięciu różnych przedmiotach, nie wliczając w to punktów uzyskanych za odrobienie pracy domowej. ( 1, 2, 3, 4

O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ to zadanie polegające na odegraniu przynajmniej trzech sesji w środkach komunikacji. ( 1  

KOLEJNY DZIEŃ W KTÓRYM NIE WYWALILI MNIE ZE SZKOŁY to zadanie polegające na przyjściu nieprzygotowanym na lekcję i wywinięciu się od kary.

HAMULEC BEZPIECZEŃSTWA to zadanie polegające na przerwanie dwóm innym postaciom pieszczot i nakryciu ich w jednoznacznej sytuacji.

OBROŃCA SZLAM to zadanie polegające na przynajmniej trzykrotnej obronie mugolaka bądź postaci o krwi mieszanej przed czystokrwistym agresorem. (1,

*PRZYJAŹŃ JEST ZŁOTEM to zadanie polegające na wpakowaniu swojego przyjaciela w tarapaty, przez które zostanie ukarany szlabanem lub ujemnymi punktami, a tobie wszystko ujdzie na sucho.
Dodatkowa nagroda: Szachy czarodziejów, w które i tak nie masz z kim zagrać

TO JUŻ JEST KONIEC, MOŻEMY IŚĆ to zadanie polegające na ukończeniu Hogwartu postacią, która aktywnie uczęszczała na zajęcia przynajmniej przez jeden semestr roku szkolnego aż w końcu udało jej się zostać absolwentem.

[Obrazek: QT4zD5U.jpg][Obrazek: b7v6ipc.jpg][Obrazek: eJG1MFH.jpg]