Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Używanie przedmiotów: zmieniacz czasu, wyjec, lusterko dwukierunkowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Przedmioty magiczne

– mechanika –

W tym temacie opisane zostały sposoby używania magicznych przedmiotów, które nie pojawiają się w oficjalnej mechanice i nie wymagają konkretnego przeszkolenia postaci, mogą jednak sprawiać trudności fabularne.

Jeśli masz jakieś pytania - napisz do któregoś z Mistrzów gry z prośbą o pomoc!


Zmieniacz czasu

Każde przekręcenie klepsydrą zmieniacza czasu przenosi naszą postać o godzinę wstecz. Bezpiecznie podróżowanie wynosi maksymalnie cztery godziny. Jeżeli chcemy więcej, to rzucamy kością K20.

KOSTKA K20REZULTAT
20Krytyczny sukces. Postać może przenieść się w czasie o 24 godziny bez szwanku.
x+ x dodatkowych godzin.
2+ dwie dodatkowe godziny.
1Krytyczne pudło. Dochodzi do rozczłonkowania. Fragmenty ciała przenoszą się wstecz o 5 godzin.

Znaczy to, że jeżeli postać zaplanowała podróż o 12 godzin wstecz i wyrzuciła 12 lub więcej - teleportuje się bez szwanku. Jeżeli wyrzuci mniej niż 12, to dochodzi do rozczłonkowania i/lub innych konsekwencji. (Decyduje mistrz gry.) W przypadku chęci przeniesienia się o pięć godzin wstecz i wyrzucenia 1 postać i tak rozstaje rozczłonkowana, ponieważ wyrzuciła krytyczne pudło.
Zmieniaczem czasu nie można zmieniać napisanej już historii. Nie możemy więc uratować kogoś, chociaż widzieliśmy jego śmierć na własne oczy, ani zaliczyć oblanego sprawdzianu. Możemy za to np. nauczyć się na jego poprawę.


Wyjec

Wysłanie zwykłego listu jest darmowe, ale na forum istnieje również opcja wysłania wyjca. Aby to zrobić możemy albo fabularnie odwiedzić któryś z punktów sowiej poczty, albo wysłać do MG pmkę lub wiadomość w temacie z wyraźną prośbą o posłanie wyjca konkretnej postaci i jego treści. Mistrz Gry dostarczy wyjca w najbliższej sesji tej osoby. W obu przypadkach będzie cię to kosztowało 2ʛ.


Lusterka dwukierunkowe

Przede wszystkim - jedna para lusterek służy do porozumiewania się tylko przez użytkowników konkretnie tych dwóch zwierciadeł. Jeżeli masz jedno lusterko, a chcesz skontaktować się z kimś, kto ma swoje, ale nie to od twojej pary - musicie zakupić jeszcze jeden zestaw. Korzystanie z nich na forum jest bardzo łatwe, zupełnie tak, jak wysyłanie listów przez sowią pocztę. Na początku każdej wiadomości należy zaznaczyć, że jest to rozmowa przez lusterka, a nie wysyłany list.