Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Bycie ściganym przez prawo i lista poszukiwanych czarodziejów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Poszukiwani przestępcy

– kto i za co jest poszukiwany przez prawo –

Temat służy za przypomnienie, że zarówno w świecie mugolskim, jak i czarodziejskim wasza postać może być ścigana przez prawo. Ministerstwo Magii ma swoich ludzi od brudnej roboty i możecie być pewni, że ściganie listem gończym nie należy do najprzyjemniejszych spraw. Robiąc brzydkie rzeczy bądź świadom tego, że jeżeli zobaczą cię świadkowie, czy ktoś z BUMu złapie trop - postać będzie musiała się ukrywać.

Bycie złapanym przez Brygadę Uderzeniową, a więc przez Ministestwo, jeżeli członkowie BUMu przeprowadzą wszystko zgodnie z zasadami - prowadzi do uczciwego procesu, na którym możemy udowodnić swoją niewinność. Używanie veritaserum na przesłuchiwanym jest według prawa zakazane. Jeżeli Wizengamot wyda orzeczenie, iż postać jest winna zarzucanych jej czynów - wyznaczana jest kara. Może być to kara pieniężna, pozbawienie różdżki na czas określony lub nieokreślony, prace społeczne, wtrącenie do więzienia (w tym Azkabanu), w ostateczności banicja lub pocałunek Dementora, czyli śmierć. Zważywszy na to, że mamy aktualnie lata trzydzieste za nielegalne uważa się nie tylko morderstwa, rozboje, kradzieże i pokazywanie różdżki mugolom, ale również takie rzeczy jak homoseksualizm. Istnieje również ścisła lista zaklęć zakazanych przez Ministerstwo, ale czy zaklęcia czarnomagiczne są zakazane? - oprócz niewybaczalnych - absolutnie nie! Powód, dla którego nie naucza się ich w Hogwarcie jest prosty - niszczą one naszą duszę i sprawiają, że stajemy się czarnoksiężnikami. Ma to wpływ na nasz charakter i zachowanie. Czarnoksiężnicy są zimni i wyrachowani, kalkulują wszystko na swoją korzyść, brzydzą się współczuciem i słabością. Używając zaklęć czarnomagicznych sprawiamy więc, że świadomie lub nieświadomie staczamy się na moralne dno i wyzbywamy swojego człowieczeństwa.

→ Uwaga! Chociaż na naszym forum można zakupić latające dywany, to korzystanie z nich jest zabronione przez Ministerstwo Magii. Latając na swoim dywanie łamiesz prawo i możesz zostać wtrącony do więzienia.Poszukiwani przestępcy

Przedstawiamy wam oficjalną listę złoczyńców poszukiwanych przez Ministerstwo Magii listem gończym. Czarodzieje, którzy mogą posiadać informacje dotyczące ich aktualnego miejsca pobytu lub prawdziwej tożsamości są proszeni o niezwłoczne skontaktowanie się z Brygadą Uderzeniową lub Biurem Aurorów w swoim mieście. Wszystkie te osoby są uznawane za niebezpieczne lub szkodliwe dla społeczeństwa i organy ścigania dołożą wszelkich starań, by złapać ich i wymierzyć im sprawiedliwość.

"John Smith" Podsycanie nastrojów antymugolskich, podejrzewany o dwa morderstwa i powiązanie z grupą przestępczą.
Zachary Magnus Morderca, złodziej, przywódca grupy przestępczej.
Marcus Wrait Morderca, złodziej, członek grupy przestępczej.
Kane Griffin Członek grupy przestępczej.
Megan Stark Złodziejka i przemytniczka.
"Canary" Oskarżony o liczne rozboje, kradzież tajnych danych Ministerstwa, podejrzany o kilka morderstw.
Milo Slughorn Oskarżony o zamordowanie Maurycego Longbottoma i udział w zamieszkach w Hogsmeade.