Mortis - Czarodzieje 1938

Pełna wersja: Egzaminy i zaliczenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Egzaminy i zaliczenia


Uczniowie zapracowują na swoje oceny tak naprawdę przez cały rok. Nauczyciele zwracają uwagę na obecność na zajęciach, aktywność na nich, a także prace domowe, które zadawane są z lekcji na lekcję. Za każdą pracę wystawiana jest konkretna ocena, a na koniec roku szkolnego nauczyciel sumuje je i wystawia ocenę, którą uważa za słuszną. Wystawianie ocen odbywa się na ostatnich zajęciach z danego przedmiotu.
Wszystko jest trudniejsze dla roku V i VII, na których obowiązują dodatkowo egzaminy. Roczniki I-III mają w czasie egzaminów ostatnie zajęcia, a roczniki IV i VI wolne.
Rok V pisze SUMy (Standardowe Umiejętności Magiczne), które są pierwszym stopniem do dorosłości. Zawierają pytania z zakresu pięciu lat nauki w Hogwarcie, a każdy uczeń pisze je tylko z tych przedmiotów, które sobie wybrał. Jest z nich sprawdzian teoretyczny i praktyczny, a oceny przysyłane są pocztą w lipcu. Podczas testu nie można oszukiwać, ponieważ są one zaczarowane najsilniejszymi zaklęciami przeciw wszelkim oszustwom.
Rok VII pisze OWUTEMy (Okropnie Wyczerpujące Testy Magiczne), dużo bardziej skomplikowane, zawierające materiał z całych siedmiu lat nauki. Uczeń zdaje tylko te przedmioty, które sobie wybrał, jednak powinien to zrobić z rozwagą - każdy pracodawca wymaga od swoich pracowników innych umiejętności, a co za tym idzie - innych przedmiotów zdawanych na OWUTEMach. Więcej w temacie wyjaśniającym system stażu.

Na egzaminach zakazane są:
➞ samoodpowiadające pióra,
➞ przypominajki,
➞ odczepiane mankiety ze ściągami,
➞ atrament samopoprawiający.

Oceny wystawiane przez cały rok, a także te z egzaminów tworzą dwie osobne oceny, które wpisywane są do magicznego świadectwa.

W - wybitny
P - powyżej oczekiwań
Z - zadowalający
N - nędzny
O - okropny
T - troll

Najlepsi uczniowie mogą dostać się na praktyki i staże w różnych miejscach pracy już w wakacje po V roku. Są to jednak prace sezonowe i po wakacjach zobowiązani są wrócić do Hogwartu, by kontynuować dalszą naukę.

W przypadku osób, które zaczęły grę na forum od rocznika VI (przez co nie mają możliwości zdawać fabularnie SUM) mogą one same określić sobie oceny, jakie z tych egzaminów otrzymały. Są zobowiązane do napisania PW na konto Niosącego Naukę z ocenami z egzaminów z maksymalnie sześciu przedmiotów. Administracja zastrzega sobie prawo do tego, by nie wyrazić zgody na jakąś ocenę (np. wtedy kiedy postać jest kiepska z Transmutacji, a z SUM miałaby dostać W).
W ten sposób chcemy umożliwić graczom branie udziału w wakacyjnych stażach, które określa się na podstawie zdanych egzaminów.