Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Zawód postaci - wybór, wymogi, fabularne odgrywanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Zawód postaci

– wybór i fabularne odgrywanie –


Do pracy przyjmę, od zaraz...

Granie dorosłym bohaterem na Mortisie oznacza fabularne odgrywanie wybranego przez nią zawodu i w niektórych przypadkach Mistrz gry ma prawo zarządzić taką sesję dla wybranej przez siebie postaci.

Przykłady zawodów wymagających stałej aktywności:

  • Brygadzista/auror: ochrona wydarzenia, interwencja w przypadku zagrożenia
  • Pracownik Ministerstwa Magii: użycie magii poza szkołą przez nieletniego czarodzieja, organizacja wydarzeń, pilnowanie przestrzegania Kodeksu Tajności
  • Właściciel/sprzedawca sklepu/kawiarni: obsługa klientów-graczy
  • Uzdrowiciel: opatrzenie rannych postaci graczy
  • Nauczyciel: prowadzenie lekcji i kół przedmiotowych, pojawianie się na eventach szkolnych, ingerencja w sesje młodzieży
  • Kadra Hogwartu: pojawianie się na eventach szkolnych, ingerencja w sesje młodzieży

Za odgrywanie sesji związanych ze swoją pracą, postać otrzymuje od Mistrza gry punkty rozwoju, jak również galeony. W wypadku, kiedy prowadzi ona sklep lub inny przybytek, do którego przychodzą klienci będący postaciami innych graczy, otrzymuje pieniądze bezpośrednio od nich, za zrobione zakupy.

Poza zadaniami związanymi z pracą postaci, które są wynikiem działań innych użytkowników, wydarzeń fabularnych i tym podobnych, można również poprosić Mistrza gry o dodatkową sesję w pracy. W takim wypadku przeprowadzi on sesję z NPCem, podczas której postać gracza będzie miała szansę wykazać się na polu zawodowym, zdobyć dodatkowe fundusze, a być może nawet i awans na wyższe stanowisko.

Prośby o sesję z Mistrzem gry można umieszczać w tym temacie. Wybierając zawód dla postaci weź pod uwagę to, że niektóre z nich są dużo bardziej ryzykowne niż pozostałe. Grając sesję właścicielem sklepu z magiczną bielizną masz o wiele mniejszą szansę na odniesienie ran w jej trakcie, niż zostając pracownikiem Ministerstwa Magii pracującym poza bezpiecznymi czterema ścianami biura. Szczególnie niebezpieczne są posady brygadzistów z Brygady Uderzeniowej Ministerstwa oraz aurorów - wybierając taką drogę kariery dla swojej postaci musisz liczyć się z tym, że będzie ona wysyłana na misje, podczas których może ucierpieć fizycznie oraz psychicznie, a nawet stracić życie.