Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Wstępna fabuła forum oraz kalendarium wydarzeń
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Główna fabuła forum

– na przestrzeni ostatnich lat –

Mortis to forum umieszczone w latach 30. XX wieku. Wystartowało z datą 16 stycznia 1934 roku i od tamtej pory posuwa się w czasie w takim samym tempie, jak nasz czas realny. Głównym punktem odniesienia jest u nas na forum polityka Wielkiej Brytanii, skupiona przede wszystkim na Ministerstwie Magii i świecie ukrytym przed mugolskim okiem. I chociaż oba światy się przeplatają, faktyczne wydarzenia historyczne są odsuwane na dalszy plan. Pierwsza Wojna Światowa miała oczywiście miejsce, część czarodziejów brała w niej nawet udział. Obecnie jednak wszyscy są za bardzo pochłonięci konfliktami wewnętrznymi świata magii, żeby zaprzątać sobie głowę tym, co dzieje się w mugolskiej Europie... Przynajmniej na razie.

Fabuła forum jest odrobinę oderwana od świata, jaki wykreowała J.K. Rowling – wiele spraw zostało pominiętych, zmienionych tak, by mieć więcej logiki, bądź po prostu jeszcze nie istniała, gdy stawialiśmy pierwsze kroki jako nowo powstały pbf. Z tego też powodu, na forum nie ma żadnej, nawet zmienionej w NPC, postaci z faktycznie istniejących w universum Harry'ego Pottera, poza... Newtonem Scamanderem, niektórymi twórcami podręczników szkolnych i poniektórych osób, które znalazły się na kartach czekoladowych żab. Polityka świata magicznego w tej chwili również nie jest identyczna z tą, którą można zobaczyć w Fantastycznych Zwierzętach, gdyż forum jedynie inspiruje się całą serią, a nie jest jej wiernym odwzorowaniem.

Z tego też względu, zarówno osoby zaznajomione z serią o Harrym Potterze, jak i ci, którzy nie mają zielonego pojęcia o co w tym chodzi, mogą spokojnie bawić się razem z nami. Obszerny dział z realiami pomoże zrozumieć zarówno zasady świata, w jakim toczą się rozgrywki, wyszczególni najważniejsze informacje, które mogą nie być jednakowe z tym, co było w książkach pani Rowling, a także zbliży potencjalnego gracza do realiów lat 30. ... Z uwzględnieniem tego, że czarodzieje wciąż żyją z mentalnością ostatnich dekad XIX wieku!

Tak więc, drogi czytelniku, jeżeli chcesz się dobrze bawić w magicznym świecie, który może przed Tobą odkryć masę tajemnic, ma swój specyficzny, odrobinę mroczny i pełen społecznej sprzeczności klimat, to Mortis jest właśnie dla Ciebie! Znajdziesz u nas niemal każdy rodzaj rozgrywek, od zwykłych, szkolnych przygód dla uczniów, przez śledztwa ministerialnych śledczych, aż po fascynujące, acz przerażające w całej istocie sesje na śmierć i życie.

Ten temat pozwoli Ci zorientować się w początkowej fabule forum, a także wydarzeniach, które miały miejsce przez ostatnie lata funkcjonowania forum. Znajdziesz tu także skrót dla leniwych – kalendarium najważniejszych wydarzeń, które powinny pomóc Ci osadzić swoją postać w czasie. Dla nadrobienia wszelkich zaległości polecamy również zajrzeć do działu z prasą, gdzie znaleźć można wszystkie artykuły, które podsumowywały fabularne wydarzenia na forum.


Spis treści

I Fabuła forum na przestrzeni lat

Rok 1934Rok 1935Rok 1936Rok 1937Rok 1938Rok 1939

II Kalendarium wydarzeń fabularnych
I Fabuła forum na przestrzeni lat


Pierwsza Wojna Światowa była wydarzeniem, które wstrząsnęło nie tylko światem mugoli – wielu czarodziejów brało w niej udział, nie zawsze stając po odpowiedniej stronie. Wojna okazała się wylęgarnią zła, w której zaklęcia czarnomagiczne i niewybaczalne były codziennością. Część czarodziejów walczyła o lepsze życie, inni przerażeni byli wizją tego, że mugolska polityka miałaby doprowadzić do tragedii, która dotknęłaby również świata magicznego. Jeszcze inni chcieli na tym zwyczajnie zarobić, łamiąc Kodeks Tajności i sprzedając swoje usługi i wytwory magiczne na mugolskim rynku temu, kto zapłaci więcej – nie obchodziło ich, po czyjej byli stronie. Na całe szczęście, mroczne i niebezpieczne czasy dobiegły końca. Wojna skończyła się, a mugole i czarodzieje mogli wreszcie odetchnąć ze spokojem.

Wraz z rokiem 1919 nastał czas pokoju, napraw i odbudowywania społeczeństwa. Wszechobecne kryzysy gospodarcze dotknęły głównie mugolskiej części świata, czarodzieje radzili sobie z tym dużo lepiej. W międzyczasie zaczęła się także irlandzka wojna o niepodległość, która zamieszała nastrojami na Wyspach Brytyjskich i skupiła na sobie uwagę mugolskiego rządu. W świecie czarodziejów natomiast trwały masowe dochodzenia w sprawie zbrodniarzy wojennych, których nowy Minister Magii – zasłużony podczas wojny Frederick Crouch – postanowił dopaść i ukarać. Czarodziejskie sądy pracowały dzień i noc, skazując kolejnych przestępców i wysyłając ich do Azkabanu. Celem był każdy, kto złamał Kodeks Tajności, kto przyczynił się do rozpowszechnienia magicznych artefaktów wśród mugoli, a także ci, którzy walczyli na froncie nie dlatego, że musieli bronić swojej ojczyzny, ale dlatego, że chcieli coś na tym zyskać... Po wielu latach poszukiwań prawie wszystkich spotkała kara, jedynie nielicznym udało się uciec i żyć w ukryciu.

Od tamtych wydarzeń minęło ponad piętnaście lat, podczas których narodziło się i wyrosło nowe pokolenie. Pokolenie, które o wojnie słyszało tylko od dorosłych. Pokolenie, któremu nie straszne jest widmo kolejnych walk zbrojnych. Pokolenie, które chce tylko dobrze żyć w świecie, który wciąż zbierał się po stratach. Młodzi ludzie bez przeszkód korzystają z uciech i zabaw, jakie stały się w ostatnim czasie popularne. Mają plany i marzenia na przyszłość. W tym samym czasie jednak, starsze pokolenia wciąż pamiętają. Żyją, choć zadowolone z pokoju, w wiecznym strachu i obawie przed następną wojną. Wspomnienia dorosłych ciągle są świeże i choć rany wygoiły się już lata temu - ciężko było zapomnieć cierpienie, jakie dotknęło oba światy.

Dodatkową burzę w świecie magii wywołało wydanie Skorowidza Czystości Krwi publikującego listę tylko nielicznych rodzin, które mogą się uważać za czystokrwiste. Wielu było tym urażonych, jeszcze większa część oburzyła się otwarcie i zaprotestowała. Znaleźli się też oczywiście tacy, których to ani trochę nie interesowało, a jednak - ciągle było jakieś ale i nawet po tak nerwowym okresie jak wojna czarodziejski świat nie potrafił zaznać spokoju.

Napięcie wzrastało i pojawiało się coraz więcej stanowisk, z czego dwa największe, przeciwstawne sobie, przyciągały najwięcej uwagi. Byli oczywiście całkowici zwolennicy podziałów krwi, lekceważąc i wręcz znęcając nad czarodziejami pochodzenia mugolskiego. Byli też tacy, którzy pragnęli równości i braterstwa, uważając że każdy jest taki sam i tyle samo wart. Największy konflikt na tle czystości krwi zaczyna kreować się właśnie w Wielkiej Brytanii...


Rok 1934 – rok psa


Zaczęło się od morderstwa Aldony Prewett – przewodniczącej Ruchu Obrony Mugoli, upamiętnionego czwartego kwietnia na zorganizowanym w Hogsmeade marszu. W prawdopodobnym odwecie zginął również Alfred H. Avery Senior, zwolennik Skorowidza Czystości Krwi i Johna Smitha, konając w pustym mieszkaniu w Dolinie Godryka. W sprawę marszu zaangażowało się Ministerstwo, aktywnie odradzając takiego przedsięwzięcia w dobie tak wielkich napięć, jednakże państwo Longbottom zadecydowali inaczej i przypłacili to życiem. Szacuje się, że po ataku ukrytych pod pelerynami postaci, na Ulicy Głównej Hogsmeade spłonęło około czterdziestu osób. Wydarzenie to odcisnęło piętno na całym roku – wydawało się, że nic już nie będzie takie, jak dawniej.

Poza rozruchami na tle czystości krwi, rok 1934 minął pod znakiem przestępczości wszelakiej. Głośne były morderstwa przy ulicy Pokątnej, których pierwszą i chyba najbardziej niewinną ofiarą, stała się aptekarka - Rebecca Roslin. Całkowicie zmasakrowana, zamordowana przy użyciu siły fizycznej nie magii, znaleziona została w swojej aptece, gdzie nie zginęło nic poza... Jej różdżką. Sprawcy przestępstwa nigdy nie znaleziono, a BUM miał coraz więcej pracy z grupami przestępczymi, które zaczęły szaleć po Londynie. Do obiegu wszedł nowy narkotyk, oddech Testrala, który okazał się bardzo niebezpieczny, zabierając do grobu masę ryzykantów, którzy zdecydowali się spróbować nowości. Głośno było także o przemycie smoczego jaja, po którym ślad zaginął... Aż do pierwszego od wielu lat pokazu smoków w Holyhead! Przemytnicy próbowali swoich sił lecz starcie z aurorami i BUMowcami okazało się być dla nich za trudne. Oboje spoczęli w Azkabanie, skazani przez sędzinę Shacklebolt, która została mocno skrytykowana przez społeczeństwo za tak rygorystyczny wyrok.

Rok ten był pełen zmian w niemal całym świecie czarodziejskim. Szczególnie odczuli to uczniowie i wszyscy związani z Hogwartem. Na przymusową emeryturę związaną z kiepskim stanem zdrowia udał się ówczesny dyrektor, profesor Biblethump. Podczas rady nauczycielskiej, na której obecny był Minister Magii, przewodnicząca komisji egzaminacyjnej a także rodzice z rady rodzicielskiej, wybrana została jego następczyni. Kobieta przetrwała Wiosenny Bal klas siódmych, ucieczkę uczennic na marsz ROMu, stresujące wszystkich egzaminy a także wyprawę, będącego pod jej opieką ślizgona, ostatniego dnia szkoły do Zakazanego Lasu, która o mało nie skończyła się jego śmiercią. Adara Fletcher sprawowała swoją rolę zaledwie pół roku, znikając bez słowa niedługo po tym, jak rozpoczęły się wakacje. Wraz z nią zaginął profesor Obrony Przed Czarną Magią, pozostawiając zastępcę dyrektora z nie małym kłopotem. Vakel Bułhakow, awansowany przez Ministra Magii na tymczasowego dyrektora, rozpoczął przemiany w szkole zaraz po rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego. Od pierwszego września nikomu nie wolno było opuszczać Hogwartu nawet na chwilę, po szkole przechadzali się BUMowcy, mający strzec bezpieczeństwa uczniów. Pojawili się nowi nauczyciele, wprowadzając rygor, a w powietrzu czuć było coraz bardziej napięcie.

Jesienią po Londynie zaczęła krążyć plotka o czarodzieju, który przechwalał się posiadaniem słynnej Czarnej Różdżki. Niestety nikt nie jest w stanie tego potwierdzić, BUM choć bardzo się starał, nie odnalazł rzekomego czarodzieja. Nikt nie wie, czy była to jedynie plotka, czy komuś udało się go znaleźć i pokonać. Wiadomo tylko, że było o tym głośno. I choć rok mógł skończyć się już na tym, kolejne wielkie i nieprzyjemne zdarzenie było jeszcze przed wszystkimi. Na jednej z lekcji mugoloznawstwa w Hogwarcie, jedna z uczennic wypowiedziała proroctwo, które spełniło się w noc Bożego Narodzenia. Wszystkie sklepy znajdujące się przy ulicy Pokątnej, których właścicielami byli czarodzieje krwi mieszanej i mugolskiej zostały zdewastowane. Ich witryny zostały zniszczone, niektóre nawet podpalone. W ten właśnie sposób, pozostawiając po sobie nieprzyjemne wspomnienie, skończył się rok 1934.


Rok 1935 – rok świni


Nowy rok, choć rozpoczął się w nastrojach dość nieprzyjemnych, wywołanych Bożym Narodzeniem '34, mijał dość spokojnie. Narastające nastroje anty-mugolskie nie były tak głośne, jak rok temu i wydawać by się mogło, że przez jakiś czas będzie spokojnie. Niestety, była to tylko cisza przed kolejną burzą. W sierpniu, zwolennicy Ruchu Obrony Mugoli i Mugolaków postanowili odsłonić pomnik zbudowany na cześć ofiar poprzedniego marszu. Jak się można było tego spodziewać, sprowokowało to przeciwników do kolejnej akcji, której skutki okazały się tragiczne. Niestety i tym razem anonimowi zaatakowali pokojową manifestację, mordując podczas zamieszek wielu zwolenników teorii głoszonych przez ROM. W wyniku ataku zginęło kilku młodych ludzi, w tym absolwent Hogwartu, syn poprzednich przewodniczących organizacji. W świecie czarodziejskim zaczęło być jeszcze bardziej niespokojnie, nie tylko po sierpniowych wydarzeniach w Hogsmeade. We wrześniu odnaleziono ciało panny Clemen w jej domu, a wszystkie ślady wskazywały na morderstwo na tle czystości krwi.

Dużo gorzej jednak wiodło się w tym roku w Hogwarcie. Dosyć, że uczniowie czuli na sobie ciągłe spojrzenia BUMowców i nauczycieli zatroskanych ich bezpieczeństwem, to wiele wydarzeń okazało się po prostu niewypałem. Pierwszy okazał się Bal Wiosenny, zakończony całkowitą klapą. I choć impreza zdawała się być całkiem przyjemna dla wszystkich, tuż pod koniec Irytek postanowił zabawić się kosztem wszystkich uczniów i najzwyczajniej w świecie zniszczył zabawę sprawiając, że Bal Wiosenny '35 jest jedynym w historii bez koronacji króla i królowej balu. Był to dopiero początek kłopotów, jakie miały nadejść. Pod koniec kwietnia dwójka uczniów wybrała się do Zakazanego Lasu, omal w nim nie umierając. Na ich ratunek przybył dyrektor wraz z nauczycielem Obrony Przed Czarną Magią, ratując nastolatków z rąk niebezpiecznego kwintopeda. Niestety, Zakazany Las pełen jest dziwów i niebezpieczeństw, które chwile później dopadły wszystkich i choć nikt nie umarł, Vakel Bułhakow zapadł po tym wszystkim w śpiączkę, z której prawdopodobnie nigdy się nie obudzi. Zirytowany tym wszystkim Jewgienij, jego starszy brat, przejął silną ręką dowodzenie w szkole i zaczął planować zmiany, które zdecydowanie nie spodobały się większości uczniów. Reszta roku szkolnego i egzaminy minęły więc w spokoju i konsternacji, bo nikt nie chciał przeciwstawić się narwanemu Rosjaninowi, który miał na barkach aurorów zajmujących się sprawą czarnej magii w lesie. Zakończenie roku pierwszy raz w historii Hogwartu trwało kilka chwil, podczas których samozwańczy dyrektor wygłosił kilka słów i pożegnał wszystkich, pozostając w zamku na resztę wakacji. Grupa aurorów i BUMowców wraz z nadzorcą bezpieczeństwa i nauczycielem wyspecjalizowanym w identyfikacjach, Laytonem Lestrangem, założyli na granicę z Zakazanym Lasem barierę informującą o jej przekroczeniu. Zwierzchnikiem szkoły została przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej, Florence Crouch, a jej prawą ręką odpowiedzialny za bezpieczeństwo Jewgienij Bułhakow. W szkole zapanowały nowe, bardziej rygorystyczne zasady.

Ostatnie miesiące roku nie przyniosły niczego niepokojącego, choć oczywiście w sercach wszystkich mieszkańców Wielkiej Brytanii wciąż czaił się strach. Obchody Samhain przebiegły dość spokojnie - na tyle, by nie powiększać liczby ofiar roku 1935. W grudniu, podczas przerwy świątecznej, z okazji Yule zorganizowano dwa konkurencyjne wydarzenia, będące idealnym podsumowaniem podziałów, jakie z roku na rok pogłębiały się coraz bardziej. Stowarzyszenie Rodów Czystokrwistych zorganizowało bal, na który zaproszenia dostali tylko wybrani, tymczasem ROM zaprosił wszystkich chętnych na koncert zorganizowany w Klubie Jazzowym "Jedyna Szansa".


Rok 1936 – rok szczura


Początek kolejnego roku był spokojny, magiczne społeczeństwo choć na chwilę mogło zapomnieć o potwornych wydarzeniach lat ostatnich. Był to czas wielu wydarzeń kulturalnych, Klub Literatów zorganizował spotkanie, na którym wszyscy bardzo dobrze się bawili. Walentynki spędzano dość hucznie w całym kraju, a największą popularnością cieszyły się te zorganizowane w herbaciarni panny Beaufort w Hogsmeade.

Niestety, jak to mówią, zło nigdy nie śpi – już w marcu wiele rzeczy się zmieniło. W jednej z najstarszych kamienic Londynu doszło do spotkania Anonimowych, na którym wybrany został ich nowy przywódca na miejsce utraconego wiosną poprzedniego roku Johna Smitha. Osobnik, którego od tej pory przedstawiają jako Red Wolf stanął na czele organizacji, planując nowe, inne niż dotychczas akcje. Na domiar złego, podczas wiosennego spotkania Klubu Miłośników Natury doszło do przerażającego znaleziska – w rzece odkryto zwłoki mężczyzny, którym okazał się być Alfred Avery Junior, obecna głowa rodu i syn mężczyzny zabitego dwa lata wcześniej w walkach pomiędzy zwolennikami ROMu a jego przeciwnikami.

Ten rok nie był szczególnie szczęśliwy dla Ruchu Obrony Mugoli i Mugolaków, ich siedziba została zniszczona, spotkania cieszyły się coraz mniejszym zainteresowaniem, a rosnąca w siłę anty-mugolska ideologia dostawała się coraz bardziej nie tylko do Ministerstwa Magii, ale i innych części magicznego świata. W Muzeum Historii Magii doszło do ataku i kradzieży, której do tej pory nie rozwiązano. Koniec roku zamknięto festynem z okazji Yule, którego przebieg zakłócił wybuch jednej z kamienic przy ulicy głównej. Rozwiązanie sprawy przerosło siły BUMu, który cieszył się coraz mniejszym poważaniem wśród magicznej społeczności. Jeżeli mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie mogą czuć się bezpiecznie w towarzystwie Brygadzistów, to kiedy właściwie mogą?

W Hogwarcie ponownie zmienił się dyrektor – poprzedni odszedł zmęczony użeraniem się z nieposłuszną dzieciarnią. Szalę goryczy Jewgienija Bułhakowa przelał Bal Wiosenny i cyrk, jaki się tam odbył na oczach przewodniczącej Komisji Egzaminacyjnej, Florence Crouch. Zaraz po zakończeniu roku szkolnego jego posadę przejął znany w świecie mago-nauki Layton Lestrange, ówczesny nauczyciel Starożytnych Runów. Wybór ten wywołał całe spektrum reakcji, od zadowolenia, że w szkole znowu rządził ktoś, kto o systemie edukacji miał jakiekolwiek pojęcie, że był to w końcu ktoś porządnie wykształcony, czy chociażby to, że był to czarodziej czystokrwisty pochodzący z Wielkiej Brytanii, aż po niezadowolenie, że był to ktoś znany z Proroka Codziennego, jako bohater wydarzeń z sierpnia 1935. Rozluźniono większość zakazów i zasad wprowadzonych przez Bułhakowów, przywrócono również wycieczki do Hogsmeade mające odbywać się raz w miesiącu. W szkole zapanował po tym względny spokój i do końca roku obyło się bez żadnych wypadków i katastrof.


Rok 1937 – rok bawoła


Już w styczniu 1937 roku sporo się wydarzyło – doszło do niespodziewanego wybuchu na Nokturnie, podczas którego w bliżej nie wyjaśnionych okolicznościach zginął członek rodziny Flint, znany ze swoich kontaktów w nokturnowej części Londynu. Dużym wydarzeniem był festyn zorganizowany z okazji Chińskiego Nowego Roku, na którym działy się... Dziwne rzeczy, o których większość już pewnie nawet nie pamięta. Pod koniec marca doszło do całkiem dobrze zorganizowanych i zaplanowanych masowych ataków na tle czystości krwi. Anonimowi pozostawili wiadomości w Londynie, Hogsmeade i Dolinie Godryka, informując o swoich żądaniach i postulatach, które miałyby być spełnione przez Ministerstwo Magii, by zapobiec kolejnym atakom. Niedługo po tym, bo już na początku kwietnia, Minister Magii odniósł się do tego, dając za wygraną – spekuluje się, że wcale nie było to dla niego trudne i że od początku stał po stronie Anonimowych – i zadecydował o zdelegalizowaniu ROMu i ruchów o podobnej ideologii. Zaostrzył zasady dotyczące zatrudnienia i funkcjonowania w świecie czarodziejskim na tle czystości krwi.

Pod koniec roku, bo już w październiku, Minister Magii wywołał jeszcze większe oburzenie pro-mugolskich aktywistów, awansując na stanowisko Głównego Księgowego Ministerstwa Magii, swojego najstarszego syna, Alberta Croucha. Zaczęło się o tym mówić dość głośno, szczególne, że obecnie większość wysokich stanowisk w Ministerstwie obsadzona jest przez członków rodziny Ministra, co przestało się podobać nawet czystokrwistej części społeczeństwa. Mimo wszystko, nikt jeszcze nie wszczął buntu.

Pod koniec października, z okazji obchodów święta Samhain, w Kew Garden w Londynie zorganizowano Bal Maskowy, który skończył się tragedią. Większość gości została otruta eliksirem usypiającym i po wydarzeniu trafiła do Kliniki Świętego Munga. Odnotowano jedną ofiarę śmiertelną, młodą absolwentkę Hogwartu powiązaną z działaniami ROM-u, Rosemarie Thompson. Według dotychczasowych ustaleń, potraktowana została zaklęciem niewybaczalnym. Śledztwo dotyczące przyczyn, jak i osób powiązanych ze zbrodnią wciąż jest w toku.

W listopadzie doszło do dziwnego zdarzenia na Nokturnie, podczas którego studio tatuażu Nieścieralne Tatuaże zostało całkowicie zniszczone i nawiedzone przez bliżej nieokreślony byt. Ministerstwo posłało już po egzorcystę, gdyż sytuacja robi się coraz bardziej nieprzyjemna, biorąc pod uwagę zagrożenie, jakie sprawia rozwścieczony byt, który nie cofnie się przed niczym. Pod koniec tego samego miesiąca w Hogsmeade zorganizowano spotkanie z najpopularniejszą wróżką Wielkiej Brytanii, Cassandrą, która oderwała się od pisania horoskopów do Czarownicy, by osobiście powróżyć swoim fanom w Noc Wróżb.

Grudzień zakończył rok tragedią rodziny Avery – dwuletnie bliźniaki zmarłej w 1936 roku głowy rodu zostały odnalezione martwe a ich matka, Ophelia Avery, uznana została za zaginioną.

W Hogwarcie życie toczyło się spokojnym torem przygotowań do egzaminów, pisania prac domowych i dobrej zabawy. W drugiej połowie roku, po kilku zmianach kadrowych i zatrudnieniu największej ilości stażystów od kilku lat, zdecydowano również o wycofaniu BUMowców ze szkoły. Dyrektor nalegał głównie po tym, jak pod koniec poprzedniego roku szkolnego do szkoły przybyło kilku mało wychowanych przedstawicieli Ministerstwa, chcąc robić przeszukania w sprawie ROMu i bez niczyjej zgody rozmawiając i grożąc uczniom. Od tej pory więc Hogwart był miejscem wolnym od Brygadzistów i Aurorów, którzy pojawiali się jedynie raz na miesiąc, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Pracę rozpoczął również wysłannik przewodniczącej Komisji Edukacyjnej, jej zastępca, Vincent G. Royce, który miał sprawować pieczę nad standardami szkoły. W październiku, na obrzędy święta Samhain, zabrano uczniów do Miodowego Królestwa, gdzie zorganizowano dla nich warsztaty tworzenia magicznych słodyczy.


Rok 1938 – rok tygrysa


Z początkiem nowego roku przyszło też wiele nowych wiadomości. Pierwszą z nich było ogłoszenie nowej głowy rodu Avery, najbliższego kuzyna Alferda Juniora, Christophera. Poszukiwania Ophelii Avery nie przyniosły żadnego skutku, a większość podejrzeń dotyczących zamordowania jej dwójki dzieci spadło właśnie na nią. W tym samym czasie do Hogsmeade przyjechała grupa iluzjonistów, którzy zorganizowali magiczne widowisko-zagadkę z Lodowym Labiryntem jako główną atrakcją. Wydarzenie ściągnęło wielu chętnych, zarówno uczniów z pobliskiej szkoły, jak i dorosłych czarodziejów z całej Wielkiej Brytanii. Podczas Walentynek czarodzieje bawili się na lodowisku w Dolinie Godryka oraz podczas quizu w Hogsmeade. Pierwszy kwartał nowego roku mijał dość przyjemnie, chociaż Ministerstwo wprowadzało coraz więcej anty-mugolskich uchwał dotyczących zarówno szkoły, jak i miejsc pracy w państwowych placówkach.

Wiosną dość głośne stały się porachunki na Nokturnie, podczas których zginęło kilka osób w dość brutalny sposób. Mordercy nadal nie znaleziono, chociaż fale morderstw w końcu ustały – nie dało się jednak przejść obok tego obojętnie i wielu stałych bywalców dzielnicy przestało przechadzać się ulicami po zmroku. W tym samym czasie doszło do skandalu w rodzinie Bletchley, po której do Azkabanu za morderstwo swoich własnych dzieci – wydawałoby się, że dzieciobójstwo stawało się bardzo modne wśród szlacheckich i arystokratycznych rodzin Wielkiej Brytanii na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Mniej więcej w okolicach tego zdarzenia, Aurorzy wreszcie zaczęli odnosić sukcesy w śledztwie nad sprawą Kew Gardens. W Scorton doszło do czarodziejskich porachunków, które ostatecznie zostały uciszone przy pomocy Biura Dezinformacji, dzięki czemu magiczny świat Wielkiej Brytanii pozostawał bezpieczny. Ostatnim z wielkich wydarzeń wiosny 1938 roku było spotkanie Dżentelmeńskiego Klubu Pojedynków, na którym pojawiło się wielu znanych czarodziejów, jak założyciel klubu – Quentin Rowle czy dyrektor Hogwartu – Layton Lestrange.

Podczas wakacji doszło do wyczekiwanych Mistrzostw Świata w Quidditchu, które przysporzyły dużo rozgrywki nie tylko fanom sportu. Ostatecznie Puchar Świata trafił do reprezentacji Wielkiej Brytanii. Podczas festynu zaobserwowano też dziwne światła, których pochodzenia i genezy nikt do tej pory nie jest w stanie wytłumaczyć. Jesienią doszło wreszcie do sprawy sądowej w sprawie morderstwa z Kew Gardens. Oskarżony został Scott Carrow, głowa rodu oraz prawa ręka Ministra Magii, oraz jego jedyny syn, Graysen. Obaj trafili na długie lata do Azkabanu, pozostawiając rodzinę bez przywództwa a także pogrążając ją we wstydzie. Niedługo potem doszło również do kolejnych morderstw na Nokturnie, których podobnie jak poprzednich nie udało się rozwiązać. Melina Ponurak straciła swojego właściciela, a budynek zamknięty przez biuro Aurorów pozostawał pusty na czas śledztwa.

Koniec roku był dla Wielkiej Brytanii dość spokojny – wybrano nową głowę rodu, którą został obecny kierownik Departamentu Tajemnic, Leopold Carrow, a Zrzeszenie Rodów Czystokrwistych spotkało się w czasie Yule, by omówić ostatnie wydarzenia i zaplanować swoje działania na przyszły rok. Ostatnim z wydarzeń było zdecydowanie zniknięcie głowy rodziny Gaunt – Ventusa.

Rok w Hogwarcie zaczął się bardzo burzliwie, bo od nowych wytycznych z Ministerstwa Magii. Wszystkie dzieci miały zostać podzielone w dormitoriach ze względu na ich status krwi tak, by żadne czystokrwiste dziecko nie musiało dzielić pokoju z kimś o gorszym pochodzeniu. Wraz z tymi zmianami weszło też kilka drobniejszych, dotyczących podobnego podziału na zajęciach, w ławkach i podczas szkolnych wydarzeń. W lutym zorganizowano pierwszy w historii szkoły Turniej Pojedynkowy, a podczas Wiosennego Balu pierwszy raz wybrano trzy osoby – królową i dwóch królów. Zakończenie roku szkolnego przebiegło spokojnie, chociaż to rozpoczęcie kolejnego pełne było nowości. W szkole pojawiło się mnóstwo nowych nauczycieli i stażystów, co było wynikiem zmiany programowej, jaka zaszła w wakacje. Nowe podręczniki i przedmioty zaczęły funkcjonować od września, a uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowych wytycznych. Przedmioty obowiązujące w szkole od tego roku to: Eliksiry, Historia Magii, Języki magiczne, Latanie na miotle, Obrona przed zagrożeniami magicznymi, Opieka nad magicznymi stworzeniami, Transmutacja, Wróżbiarstwo, Zaklęcia użytkowe, Zielarstwo. Wycofano całkowicie takie przedmioty jak Mugoloznawstwo, Numerologia i Astronomia. W październiku doszło do spotkania rady pedagogicznej, podczas której nauczyciele jednogłośnie postanowili sprzeciwić się następnym zmianom zaleconym przez Ministerstwo Magii w imię dbania o dobre imię szkoły i równe szanse dla wszystkich uczniów, stając tym samym dość otwarcie po jednej ze stron trwającego od lat konfliktu. Pod koniec roku zorganizowano pierwsze w historii Hogwartu spotkanie Koła historycznego.


Rok 1939 – rok królika


Pierwszy kwartał nowego roku zaczął się sylwestrowym Festiwalem Świateł, podczas którego cały Londyn bawił się do białego rana. Koncert Xaviera Longbottoma okazał się ogromnym sukcesem, przyciągając na wydarzenia masę ludzi, którzy w międzyczasie spacerowali po przygotowanych alejkach, pili gorące napoje ze straganów i oglądali pokaz fajerwerków mający zwiastować Nowy Rok. Wszyscy z nadzieją spoglądali w przyszłość, całkowicie nieświadomi tego, co czaiło się już tuż za rogiem i miało ukazać się w roku 1939. W pierwszym tygodniu stycznia ogłoszono awans Marcellusa Gaunta na głowę rodziny, który po tragicznym zniknięciu Ventusa miał przejąć pieczę nad rodem. Wśród brytyjskiej arystokracji wybór ten wywołał zadowolenie i chociaż wiele było do zrobienia, by przywrócić świetność rodziny, ruch ten okazał się już na samym początku na tyle korzystny, że Gauntowie mogli spokojniej pojawiać się na salonach. Niestety, już w lutym światem szlachty wstrząsnęła wiadomość o dziwnej, całkowicie niespodziewanej śmierci młodego stażysty Brygady Uderzeniowej – Rabastana Lestrange'a. Mężczyzna odszedł w dniu święta Vali's Day, a po całej Wielkiej Brytanii zaczęły rozchodzić się plotki i dywagacje na temat tego, w jaki sposób mężczyzna zmarł. Podobno znaleziono go martwego, w bocznej alejce Hogsmeade z dziwnymi, całkowicie nienaturalnymi oczami. Nokturn tymczasem spoglądał niepewnie w stronę Ponuraka, który po śmierci poprzedniego właściciela trafił w ręce Jewgienija Bułhakowa – obecnego współwłaściciela Borgina & Bułhakowa. Pub zdawał się prosperować całkiem nieźle, oferując trunki i posiłki kulturowo odrębne od tego, do czego przywykli czarodzieje Wielkiej Brytanii.

Tymczasem w Hogwarcie życie toczyło się bardzo powoli – uczniowie po powrocie ze świątecznej przerwy wdrążali się w lekcje i pracowali nad zadaniami domowymi. Pojawiło się pierwsze wydanie szkolnej gazetki Aperacjum, nadzorowanej przez profesora Scamandera. W lutym odbył się Drugi Turniej Pojedynkowy, a w marcu – jak co roku – Bal Wiosenny. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy było hasło bal maskowy. Gościem specjalnym został Xavier Longbottom umilający czas swoją grą na fortepianie.II Kalendarium wydarzeń fabularnych


Wydarzenia w UK i na świecie


1 / 2 lutego 1934 r. – Morderstwo w Hogsmeade. Zginęła Aldona Prewett, przywódczyni ROMu.
12 / 13 lutego 1934 r. – Morderstwo w Dolinie Godryka. Ofiarą został Alfred Avery Senior, sympatyk Johna Smitha.
15 lutego 1934 r. – Wydanie Proroka Codziennego o numerze 1/1934.
21 lutego 1934 r. – Morderstwo na ulicy Pokątnej w Londynie. Ofiarą została aptekarka – Rebecca Roslin.
22 lutego 1934 r. – Wznowienie wieczorków poetyckich w Bibliotece Magicznej przy ulicy Pokątnej.
4 kwietnia 1934 r. – Marsz Ruchu Obrony Mugoli i Mugolaków w Hogsmeade.
9 maja 1934 r. – Pokaz Smoków w Holyhead.
24 czerwca 1934 r. – Potańcówka w Jedynej Szansie.
1 lipca 1934 r. – Spotkanie Tajnego Stowarzyszenia Pasjonatów Czarnej Magii.

14 lutego 1935 r. – Noc Spadających Gwiazd i gra miejska z potańcówką w Londynie.
28 marca 1935 r. – Pogoń za przemytnikami w chińskiej dzielnicy. Śmierć pracowników ministerstwa wywołana nieodpowiednim sprawdzeniem zdobytego jaja.
21 kwietnia 1935 r. – Spotkanie Dżentelmeńskiego Klubu Pojedynków w Hogsmeade.
4 sierpnia 1935 r. – Odsłonięcie pomnika ofiar marszu ROMu w Hogsmeade.
9 września 1935r. – Początek ministerialnego Kursu samoobrony magicznej.
30 września 1935 r. – Odnalezienie ciał państwa Clemen w ich własnym domu.
31 października 1935 r. – Londyński jarmark z okazji Samhain.
18 listopada 1935r. – Początek ministerialnego Kursu teleportacji.
22 grudnia 1935 r. – Charytatywny koncert ROMu z okazji Yule.
22 grudnia 1935 r. – Bal Zrzeszenia Rodów Czytoskrwistych

12 stycznia 1936 r. – Spotkanie Klubu Literatów.
14 lutego 1936 r. – Walentynki w Tisanerie Beaufort.
13 marca 1936 r. – Spotkanie Anonimowych, na którym wybrano nowego przywódcę.
17 marca 1936r. – Początek ministerialnego Weekendowego kursu okultystycznego.
21 marca 1936 r. – Spotkanie Klubu Miłośników Natury, odnalezienie ciała Alfreda Avery'ego Juniora.
9 kwietnia 1936 r. – Uroczyste otwarcie sklepu Magia na zamówienie: Drogeria i Eliksiry.
21 kwietnia 1936 r. – Uciekający leprechaun w Hogsmeade.
13 lipca 1936 r. – Atak na siedzibę ROMu.
13 sierpnia 1936 r. – Festyn na zakończenie lata.
22 września 1936 r. – Wystawa i kradzież w Muzeum Historii Magii.
20 października 1936 r. – Spotkanie ROMu.
17 listopada 1936 r. – Spotkanie Klubu Pojedynków.
12 grudnia 1936 r. – Zamieszanie w dokach.
24 grudnia 1936 r. – Jarmark świąteczny, czwarty dzień obchodów Yule, wybuch kamienicy przy Pokątnej.

19 stycznia 1937r. – Początek ministerialnego Weekendowego kursu teleportacji krótkiej.
22 stycznia 1937 r. – Wybuch na Nokturnie.
5 lutego 1937 r. – Chiński Nowy Rok.
14 lutego 1937 r. – Walentynkowa potańcówka w Jedynej Szansie.
21 marca 1937 r. – Masowy atak Anonimowych w Londynie, Hogsmeade i Dolinie Godryka.
6 kwietnia 1937 r. – Dekret Ministra Magii o zahamowaniu działań promugolskich, zdelegalizowanie ROMu.
2 maja 1937 r. – Nowym szefem Biura 11 w Brygadzie Uderzeniowej zostaje William Yaxley.
6 czerwca 1937 r. – Dochodzenie w Hogwarcie w sprawie powiązań z ROMem
17 lipca 1937 r. – Przesłuchania podejrzanych w sprawie powiązań z ROMem
28 lipca 1937 r. – Wandalizm na Pokątnej.
14 października 1937 r. – Awans syna Ministra Magii na Głównego Księgowego Ministerstwa, zwolnienie wieloletniej pracownicy krwi mieszanej.
31 października 1937 r. – Bal Maskowy w Kew Gardens w Londynie z okazji Samhain, morderstwo Rosemary Thompson.
5/6 listopada 1937 r. – Wypadek na Nokturnie i zniszczenie Nieścieralnych Tatuaży.
29 listopada 1937 r. – Noc Wróżb w Hogsmeade.
22 grudnia 1937 r. – Morderstwo dziedziców głównej linii rodu Avery, zaginięcie Ophelii Avery.

1 stycznia 1938 r. – Zmiany zasad w Hogwarcie, zgodnie z nową polityką Ministerstwa Magii.
5 stycznia 1938 r. – Zmiana głowy rodu Avery, Christopher Avery przejmuje władzę nad rodziną.
25 stycznia 1938 r. – Lodowy Labirynt w Hogsmeade.
14 lutego 1938 r. – Lodowisko w Dolinie Godryka.
14 lutego 1938 r. – Quiz Walentynkowy w Hogsmeade.
24 marca 1938 r. – Porachunki na Nokturnie.
Kwiecień 1938r. – Głowa rodziny Bletchley trafia do Azkabanu.
18 kwietnia 1938 r. – Spotkanie Dżentelmeńskiego Klubu Pojedynkowego w Hogsmeade.
Maj 1938r. – Porachunki w Scorton.
10 lipca 1938r. – Mecz o Międzynarodowy Puchar Quidditcha – zwycięstwo Wielkiej Brytanii.
15 sierpnia 1938r. – Początek ministerialnego Kursu pierwszej pomocy.
Wrzesień 1938r. – Wyrok sądowy w sprawie morderstwa w Kew Gardens, głowa rodu Carrow w Azkabanie.
Listopad 1938r. – Zagadkowe śmierci na Nokturnie.
Grudzień 1938r. – Zmiana głowy rodu Carrow, Leopold Carrow przejmuje władzę nad rodziną.
23 grudnia 1938r. – Spotkanie Zrzeszenia Rodów Czystokrwistych.
31 grudnia 1938r. – Festiwal Świateł w Londynie.

7 stycznia 1939r. – Zmiana głowy rodu Gaunt, Marcellus Carrow przejmuje władzę nad rodziną.
24 stycznia 1939r. – Licytacja pubu Ponurak na Nokturnie.
14 lutego 1939r. – Vali's Day w Tisanerie Beaufort w Hogsmeade.
14 lutego 1939r. – Potańcówka w Trzech Miotłach w Hogsmeade.
14 lutego 1939r. – Randka w ciemno w pubie Upswing w Londynie.
14 lutego 1939r. – Śmierć Rabastana Lestrange'a.
27 lutego 1939r. – Pogrzeb Rabastana Lestrange'a.
27 marca 1939r. – Początek ministerialnego Kursu samoobrony.
17 kwietnia 1939r. – Atak i dziwne wydarzenia w centrum Hogsmeade.

Wydarzenia w Hogwarcie


2 stycznia 1934 r. – Koniec przerwy świątecznej.
15 lutego 1934 r. – Wielka rada szkolna, podczas której wybrano nową dyrektorkę szkoły – Adarę Fletcher.
16 lutego 1934 r. – Zajęcia Klubu Potyczek Czarodziejskich.
17 lutego 1934 r. – Pracę rozpoczyna nowy nauczyciel transmutacji, Jacob Fell.
1 marca 1934 r. – Pracę rozpoczyna nowy nauczyciel eliksirów, Marcus Rutherford.
8 marca 1934 r. – Rada pedagogiczna, na której przedstawiony został nowy wicedyrektor.
9 marca 1934 r. – Zajęcia Koła Transmutacji.
21 marca 1934 r. – Bal wiosenny 1934.
1 kwietnia 1934 r. – Pracę nowa nauczycielka Zaklęć i uroków, Diana Delacour.
4 kwietnia 1934 r. – Konsultacje z eliksirów.
11 kwietnia 1934 r. – Pracę zaczyna nowa nauczycielka Wróżbiarstwa, Ophelia Lestrange.
1 maja 1934 r. – Pracę zaczyna nowy nauczyciel Eliksirów, Gabriel J. Maxwell.
4 maja 1934 r. – Pracę zaczyna nowy nauczyciel Starożytnych Runów, Layton Lestrange.
11 maja 1934 r. – Mecz quidditcha.
25 maja 1934 r. – Koło Artystycznie Uzdolnionych.
6 czerwca 1934 r. – Egzaminy końcowe '34.
22 czerwca 1934 r. – Zakończenie roku szkolnego.

1 września 1934 r. – Rozpoczęcie roku szkolnego.
29 stycznia 1935 r. – Zajęcia Koła Warzenia Eliksirów.
14 lutego 1935 r. – Noc Spadających Gwiazd, walentynkowe obserwacje gwiazd.
14 lutego 1935 r. – Walentynkowe ognisko.
18 lutego 1935 r. – Zajęcia Koła Transmutacji.
25 lutego 1935 r. – Trening Srebrnych Wiwern.
21 marca 1935 r. – Bal Wiosenny 1935.
22 kwietnia 1935 r. – Spotkanie Klubu Potyczek Czarodziejskich.
23 kwietnia 1935 r. – Wydarzenia w Zakazanym Lesie, dyrektor w śpiączce.
13 maja 1935 r. – Mecz Quidditcha.
19 – 25 czerwca 1935 r. – Egzaminy końcowe '35.
28 czerwca 1935 r. – Wizytacja aurorów z powodu wydarzeń w Zakazanym Lesie.
30 czerwca 1935 r. – Zakończenie roku szkolnego.

1 września 1935r. – Rozpoczęcie roku szkolnego, mowa nowego dyrektora, ustalenie nowych zasad panujących w szkole. Pracę zaczyna nowa nauczycielka Transmutacji, Antoinette Rowle.
30 września 1935r. – Trening Quidditcha.
31 października 1935r. – Dyskoteka Halloweenowa z okazji Samhain.
4 listopada 1935r. – Spotkanie Klubu Transmutacji.
25 listopada 1935r. – Spotkanie Klubu Warzenia Eliksirów.
20 grudnia 1935r. – Spotkanie Klubu Pomocnej Dłoni.
20 stycznia 1936 r. – Spotkanie Klubu potyczek czarodziejskich.
14 lutego 1936 r. – Śniadanie walentynkowe.
3 marca 1936 r. – Spotkanie Koła Artystycznie Uzdolnionych.
16 marca 1936 r. – Pracę zaczyna nowa nauczycielka Zaklęć i uroków, Lena Gregorovic.
21 marca 1936 r. – Bal Wiosenny 1936.
1 kwietnia 1936 r. – Wiosenny trening quidditcha.
14 kwietnia 1936 r. – Spotkanie Koła Pomocnej Dłoni.
5 maja 1936 r. – Spotkanie Koła Warzenia Eiksirów.
19 maja 1936 r. Spotkanie Klubu Potyczek Czarodziejskich.
2 czerwca 1936 r. – Spotkanie Koła Transmutacji.
18–29 czerwca 1936 r. – Egzaminy końcowe '36.
30 czerwca 1936 r. – Zakończenie roku szkolnego, Layton Lestrange zostaje dyrektorem.
5 sierpnia 1936 r. – Pracę zaczyna nowy nauczyciel OPCM, Salem Blair.
13 sierpnia 1936 r. – Pracę zaczyna stażysta mugoloznawstwa, Christopher Paddington.

1 września 1936 r. – Rozpoczęcie roku szkolnego.
22 września 1936 r. – Jesienny trening quidditcha.
6 października 1936 r. – Spotkanie Chóru Szkolnego.
20 października 1936 r. – Spotkanie Klubu Potyczek Czarodziejskich.
31 października 1936 r. – Dyskoteka szkolna z okazji Samhain.
3 listopada 1936 r. – Spotkanie Koła Astronomicznego.
17 listopada 1936 r. – Spotkanie Koła Transmutacji.
1 grudnia 1936 r. – Spotkanie Koła Warzenia Eliksirów.
15 grudnia 1936 r. – Spotkanie Koła Zaklęć i uroków.
22 grudnia 1936 r. – Powrót uczniów do domu na obrzędy Yule.
25 grudnia 1936 r. – Świąteczny obiad dla pozostających w szkole.
1 stycznia 1937 r. – Powrót do Hogwartu po obrzędach Yule.
5 stycznia 1937 r. – Spotkanie Koła Artystycznie Uzdolnionych.
19 stycznia 1937 r. – Spotkanie Koła Pomocnej Dłoni.
2 lutego 1937 r. – Spotkanie Chóru Szkolnego.
14 lutego 1937 r. – Walentynki w Hogwarcie.
16 lutego 1937 r. – Spotkanie Klubu Potyczek Czarodziejskich.
2 marca 1937 r. – Spotkanie Koła Astronomicznego.
9 marca 1937 r. – Wiosenny trening quidditcha.
16 marca 1937 r. – Spotkanie Koła Transmutacji.
21 marca 1937 r. – Bal Wiosenny 1937.
30 marca 1937 r. – Spotkanie Koła Zaklęć i uroków.
1 kwietnia 1937 r. – Pracę zaczyna nowy nauczyciel Transmutacji, Vincent Royce.
13 kwietnia 1937 r. – Spotkanie Koła Warzenia Eliksirów.
27 kwietnia 1937 r. – Spotkanie Koła Artystycznie Uzdolnionych.
4 maja 1937 r. – Finał quidditcha.
11 maja 1937 r. – Spotkanie Koła Pomocnej Dłoni.
17–29 czerwca 1937 r. – Egzaminy końcowe '37.
30 czerwca 1937 r. – Zakończenie roku szkolnego.

26 sierpnia 1937 r. – Pracę zaczynają nowe stażystki ONMS i Zielarstwa, Kaylin Fawley i Ambrosia Weasley.
31 sierpnia 1937 r. – Pracę zaczyna nowy nauczyciel Zaklęć i uroków oraz OPCM, Leslie McBride.
1 września 1937 r. – Rozpoczęcie roku szkolnego.
19 października 1937 r. – Spotkanie Klubu Pojedynkowego.
31 października 1937 r. – Zajęcia w Miodowym Królestwie w Hogsmeade z okazji Samhain.
16 listopada 1937 r. – Spotkanie Koła Transmutacji.
1 stycznia 1938 r. – Zmiany zasad w Hogwarcie, zgodnie z nową polityką Ministerstwa Magii.
18 stycznia 1938 r. – Spotkanie Koła Pomocnej Dłoni.
8 lutego 1938 r. – Spotkanie Klubu Artystycznie Uzdolnionych.
15 lutego 1938 r. – Pierwszy Ogólnoszkolny Turniej Pojedynkowy.
21 marca 1938 r. – Bal Wiosenny 1938.
30 czerwca 1938r. – Zakończenie Roku Szkolnego.

24 lipca 1938r. – Pracę rozpoczyna nowy nauczyciel Opieki nad Magicznymi Stworzeniami, Hal Cromwell.
15 sierpnia 1938r. – Pracę zaczyna stażysta języków magicznych, Melvin Manson.
17 sierpnia 1938r. – Pracę rozpoczyna nowy nauczyciel Historii magii, Gethen Scamander.
18 sierpnia 1938r. – Pracę zaczyna stażysta latania na miotle, Remus Weasley.
25 sierpnia 1938r. – Pracę rozpoczyna nowa nauczycielka zielarstwa, Ambrosia Weasley.
26 sierpnia 1938r. – Pracę zaczyna stażystka obrony przed magicznymi zagrożeniami, Ksenia Doroszenko.
26 sierpnia 1938r. – Pracę rozpoczyna nowa nauczycielka zaklęć użytkowych, Epicaste Delacour.
1 września 1938r. – Rozpoczęcie Roku Szkolnego.
1 września 1938r. – Spotkanie prefektów i opiekunów domów z dyrektorem.
3 października 1938r. – Rada pedagogiczna.
10 października 1938r. – Jesienny trening Quidditcha.
Grudzień 1938r. – Pierwsze wydanie gazetki szkolnej Aperacjum.
19 grudnia 1938r. – Pierwsze spotkanie Koła Historycznego.
5 lutego 1939r. – Spotkanie Koła Transmutacji.
14 lutego 1939r. – Vali's Day w Tisanerie Beaufort w Hogsmeade.
14 lutego 1939r. – Potańcówka w Trzech Miotłach w Hogsmeade.
20 lutego 1939r. – Drugi Ogólnoszkolny Turniej Pojedynkowy.
13 marca 1939r. – Wiosenny trening Quidditcha.
16 marca 1939r. – Korepetycje z Eliksirów.
21 marca 1939r. – Bal Wiosenny.
24 kwietnia 1939r. – Spotkanie Koła Zaklęć i uroków.
1 maja 1939r. – Obchody sabatu Beltane w Hogsmeade.

Kalendarium Pełni Księżyca


Rok 1933
PełniaData
Pełnia Wilczego Księżyca04-05 stycznia
Pełnia Śnieżnego Księżyca03-04 lutego
Pełnia Robaczego Księżyca05-06 marca
Pełnia Różowego Księżyca04-05 kwietnia
Pełnia Kwiatowego Księżyca03-04 maja
Pełnia Truskawkowego Księżyca02-03 czerwca
Pełnia Koźlego Księżyca01-02 lipca
Niebieski księżyc31 lipca - 01 sierpnia
Pełnia Księżyca Jesiotrów29-30 sierpnia
Pełnia Księżyca Plonów27-28 września
Pełnia Księżyca Myśliwych27-28 października
Pełnia Bobrzego Księżyca25-26 listopada
Pełnia Zimnego Księżyca25-26 grudnia
Rok 1934
PełniaData
Pełnia Wilczego Księżyca23-24 stycznia
Pełnia Śnieżnego Księżyca22-23 lutego
Pełnia Robaczego Księżyca23-24 marca
Pełnia Różowego Księżyca21-22 kwietnia
Pełnia Kwiatowego Księżyca21-22 maja
Pełnia Truskawkowego Księżyca20-21 czerwca
Pełnia Koźlego Księżyca19-20 lipca
Pełnia Księżyca Jesiotrów17-18 sierpnia
Pełnia Księżyca Plonów16-17 września
Pełnia Księżyca Myśliwych15-16 października
Pełnia Bobrzego Księżyca14-15 listopada
Pełnia Zimnego Księżyca13-14 grudnia
Rok 1935
PełniaData
Pełnia Wilczego Księżyca12-13 stycznia
Pełnia Śnieżnego Księżyca10-11 lutego
Pełnia Robaczego Księżyca12-13 marca
Pełnia Różowego Księżyca10-11 kwietnia
Pełnia Kwiatowego Księżyca10-11 maja
Pełnia Truskawkowego Księżyca09-10 czerwca
Pełnia Koźlego Księżyca08-09 lipca
Pełnia Księżyca Jesiotrów07-08 sierpnia
Pełnia Księżyca Plonów05-06 września
Pełnia Księżyca Myśliwych05-06 października
Pełnia Bobrzego Księżyca03-04 listopada
Pełnia Zimnego Księżyca03-04 grudnia
Rok 1936
PełniaData
Pełnia Wilczego Księżyca02-03 stycznia
Pełnia Śnieżnego Księżyca31 stycznia - 01 lutego
Pełnia Robaczego Księżyca01-02 marca
Niebieski Księżyc31 marca - 01 kwietnia
Pełnia Różowego Księżyca29-30 kwietnia
Pełnia Kwiatowego Księżyca29-30 maja
Pełnia Truskawkowego Księżyca27-28 czerwca
Pełnia Koźlego Księżyca27-28 lipca
Pełnia Księżyca Jesiotrów26-27 sierpnia
Pełnia Księżyca Plonów24-25 września
Pełnia Księżyca Myśliwych24-25 października
Pełnia Bobrzego Księżyca22-23 listopada
Pełnia Zimnego Księżyca22-23 grudnia
Rok 1937
PełniaData
Pełnia Wilczego Księżyca20-21 stycznia
Pełnia Śnieżnego Księżyca19-20 lutego
Pełnia Robaczego Księżyca21-22 marca
Pełnia Różowego Księżyca19-20 kwietnia
Pełnia Kwiatowego Księżyca18-19 maja
Pełnia Truskawkowego Księżyca16-17 czerwca
Pełnia Koźlego Księżyca16-17 lipca
Pełnia Księżyca Jesiotrów15-16 sierpnia
Pełnia Księżyca Plonów13-14 września
Pełnia Księżyca Myśliwych13-14 października
Pełnia Bobrzego Księżyca12-13 listopada
Pełnia Zimnego Księżyca11-12 grudnia
Rok 1938
PełniaData
Pełnia Wilczego Księżyca10-11 stycznia
Pełnia Śnieżnego Księżyca08-09 lutego
Pełnia Robaczego Księżyca09-10 marca
Pełnia Różowego Księżyca07-08 kwietnia
Pełnia Kwiatowego Księżyca07-08 maja
Pełnia Truskawkowego Księżyca05-06 czerwca
Pełnia Koźlego Księżyca04-05 lipca
Pełnia Księżyca Jesiotrów03-04 sierpnia
Pełnia Księżyca Plonów01-02 września
Pełnia Księżyca Myśliwych01-02 października
Niebieski księżyc31 października - 01 listopada
Pełnia Bobrzego Księżyca29-30 listopada
Pełnia Zimnego Księżyca29-30 grudnia
Rok 1939
PełniaData
Pełnia Wilczego Księżyca28-29 stycznia
Pełnia Śnieżnego Księżyca26-27 lutego
Pełnia Robaczego Księżyca28-29 marca
Pełnia Różowego Księżyca26-27 kwietnia
Pełnia Kwiatowego Księżyca26-27 maja
Pełnia Truskawkowego Księżyca24-25 czerwca
Pełnia Koźlego Księżyca23-24 lipca
Pełnia Księżyca Jesiotrów22-23 sierpnia
Pełnia Księżyca Plonów20-21 września
Pełnia Księżyca Myśliwych20-21 października
Pełnia Bobrzego Księżyca18-19 listopada
Pełnia Zimnego Księżyca18-19 grudnia