Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Sesje z dedykacją - lista propozycji od MG
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Sesje z dedykacją

– tablica propozycji od MG –


- WYJAŚNIENIA - SESJE OGRANICZONE CZASOWO - SESJE NIEOGRANICZONE CZASOWO - FAQ - ZGŁOSZENIA


O co chodzi z sesjami dedykowanymi?


Jesteś mistrzem gry i masz pomysł na sesję dla jednej osoby lub mniejszej grupy, ale brakuje Ci chętnych graczy? Jesteś graczem i chcesz zagrać sesję z mistrzem gry, ale nie masz na nią żadnego pomysłu? W obu przypadkach - trafiłeś doskonale! Poniżej znajduje się lista propozycji sesji indywidualnych i grupowych, które chcieliby rozegrać nasi mistrzowie gry.
Czym różnią się sesje ograniczone czasowo do tych nieograniczonych? Otóż te pierwsze pojawiać się będą i znikać w zależności od tego, co akurat dzieje się na forum - są one zwykle powiązane z aktualnymi plotkami, wydarzeniami, eventami, ogłoszeniami itd. W skrócie: mają odgórny termin przydatności do "spożycia". W przypadku sesji nieograniczonych czasowo, zdarzenia z nimi związane mogą zostać wprawione w ruch w dowolnym momencie.


Dostępne sesje z czasowym ograniczeniem


1: Dzień z łowcami potworów
Prowadzący: Q
Typ: polowanie, nowa praca, 1-2 osoby
Opis: W połowie maja w Proroku, w sekcji ogłoszeń drobnych, pojawiła się oferta pracy. Prywatna grupa łowców magicznych zagrożeń, mająca siedzibę w Liverpoolu, szuka nowych członków. Czy masz w sobie to, czego potrzeba, by ruszyć z nimi w teren? Jeśli tak, pisz już dziś, zbieraj manatki i jedziemy!
Wymagania: dorosły, bez pracy
Niebezpieczeństwo: średnie/wysokie
Dostępne do: końca wakacji


Dostępne sesje nieograniczone czasowo


1: Morderstwo w teatrze
Prowadzący: Rhys
Typ: śledztwo, 2-3 osoby
Opis: Artystyczne towarzystwo Londynu z niecierpliwością wyczekuje premiery sztuki zmarłego niedawno pisarza J.M. Barriego "Piotruś Pan". Niestety premiera została ponownie przesunięta o kilka tygodni, ponieważ na terenie Duke of York's Theatre doszło kolejnego do morderstwa. Młody mężczyzna, który pracował w teatrze jak statysta został znaleziony martwy na tyłach budynku. Wśród mieszkańców Londynu zaczęły krążyć plotki, że ktoś próbuje celowo doprowadzić do zdjęcia sztuki z tegorocznych premier.
Wymagania: pracownicy BUMu lub Biura Aurorów
Niebezpieczeństwo: średnie

2: Zagadka Blackmoore House
Prowadzący: Q
Typ: rozwiązywanie zagadki, 1-3 osoby
Opis: Bogata rodzina, staroświecki dom na szkockich bezdrożach, niekończące się lasy i głębokie jeziora... A do tego zagadka, której jak dotąd nikt nie potrafił rozwiązać. Jak bardzo ufasz bystrości własnego umysłu? Czy na tyle by podjąć się podróży w nieznane i stawić czoła temu, co znajdziesz na miejscu..?
Wymagania: powyżej 17 roku życia
Niebezpieczeństwo: średnie


FAQ:


1. Czy mogę "zarezerwować" jakąś sesję dla siebie i kolegi, żeby nie iść samemu, ale też nie czekać aż zgłosi się ktoś obcy?
Tak.
2. Czym różnią się między sobą poziomy niebezpieczeństwa?
Niskie - postaci nic się nie stanie, MG pewnie pozwoli iść na fabułę poza tą sesją, jeśli zapytasz.
Średnie - postać może porządnie oberwać, jeśli zrobi coś głupiego albo będzie mieć tragicznego pecha w kości, ale nie ma szansy zginąć, chyba że na własne życzenie.
Wysokie - nierozsądne działania i słabe rzuty mogą skończyć się dla postaci kalectwem, śmiercią i innymi zabawnymi rzeczami.
Średnie/Wysokie - postać raczej nie zginie, ale podejmowanie nierozsądnych decyzji i niemyślenie nad swoimi poczynaniami może zostać "nagrodzone" w odpowiedni sposób.
3. Interesuje mnie jakaś sesja ograniczona czasowo, ale nie wiem czy się na nią wyrobię. Co robić?
Napisz do MG, który chce prowadzić tę sesję i zapytaj - jest spora szansa, że da się dogadać to albo coś podobnego w niedalekiej przyszłości.
4. Gdzie mam się zgłosić na sesję?
Zgłoszenia chęci udziału w którejś z sesji wrzucamy w tym temacie, uzupełniając znajdujący się na końcu posta kod. Opcjonalnie można napisać bezpośrednio do prowadzącego MG i dogadać się co do szczegółów.
5. Jestem/chcę być mistrzem gry i mam pomysł na sesję, którą można by tu dorzucić. Co mam zrobić, żeby się tu pojawiła?
Napisz prywatną wiadomość do kogoś z administracji na forum lub discordzie i dogadamy resztę. Żeby wpisać sesję na listę powyżej potrzebne będzie uzupełnienie używanego w tym temacie wzoru zgłoszenia sesji.


Kod zgłoszenia:


Kod:
[b]Imię i nazwisko postaci:[/b]
[b]Która sesja:[/b]
[b]Wyłączność:[/b] tak/nie - czy chcemy zagrać daną sesję samemu/ze zgłoszonym razem kolegą, czy z dowolną postacią innego gracza, który się zgłosi

Kod dodania sesji


Kod:
[b]N:[/b] <i>Tytuł</i>
[b]Prowadzący:[/b]
[b]Typ:[/b] ilość osób, klimat sesji
[b]Opis:[/b] XxX
[b]Wymagania:[/b] wiek, kręgi towarzyskie, zawód itd.
[b]Niebezpieczeństwo:[/b] niskie/średnie/wysokie
[b]Dostępne do:[/b] ograniczenie czasowe

Zakończone sesje:


1: Let's go deeper!
Prowadzący: Q
Opis: O tym, co może znajdować się w najgłębszych lochach pod zamkiem krążą wśród uczniów przeróżne plotki i opowieści. Ponoć w zeszłym roku na dół zeszła, uciekając przed dręczycielami ze Slytherinu, mała Puchonka - dziewczynka do dziś opowiada czasem o czymś co poruszało się w ciemnościach i na pewno zjadłoby ją w całości, gdyby nie pojawienie się pracującego teraz w Biurze Aurorów Macmillana.
Uczestnicy:
1) Sammuel Chase, Nicolas Carrow, Andromeda Crouch
2) Rhys Yaxley, Roslyn Lestrange, Nikodem Carrow

2: Zaginięcie Toma Trickyego
Prowadzący: Rhys
Opis: Od jakiegoś czasu obserwuje się dość czpxęste zniknięcia gońców i mniejszych dilerów na terenie Nokturnu i w niektórych dzielnicach Londynu. Zaginieni to głównie bezdomne dzieci i młodzież, lecz ostatnimi czasy zaginął dość rozpoznawalny wśród magicznego półświatka handlarz nielegalnym towarem, amuletami i wszelkimi dobrami czarno magicznymi Tom Tricky. Doskonale znane są miejsca zaginięć, gdyż porywacz pozostawia wyraźne znaki, rysując tajemnicze symbole, tam gdzie zaskoczył swoją ofiarę.
Uczestnicy: Jewgienij Bułhakow, Clementine Fraser, Michaił Bułhakow

3: Obiad z wampirem
Prowadzący: Q
Opis: Wampir - krwiożercza bestia. Ale czy na pewno? Niektórzy zdziwiliby się pewnie słysząc, że Ministerstwo Magii prowadzi z niektórymi z nich całkiem przyzwoite stosunki dyplomatyczne, dzięki którym czarodzieje z Wielkiej Brytanii mogą spać spokojnie. Tak się jednak składa, że utrzymanie odpowiedniego poziomu relacji wymaga spotkań raz na jakiś czas. W tym roku przedstawicieli Ministerstwa zaproszono na odbywający się co dekadę zjazd "rodzinny" w Baron Hill, w Walii... Zgadnij kogo do tej cudnej misji wytypowali przełożeni.
Uczestnicy: Philemon Burke, Edward Nott, Jerome Jenkins

4: Cena niewinności
Prowadzący: Q
Opis: Kiedy trzeci dzień z kolei stażystka Clemen nie pojawiła się na swojej zmianie w Mungu jej zaniepokojony kolega postanowił sprawdzić, co się stało. Niedługo później na miejsce zostały wezwane posiłki z Ministerstwa, a ty miałeś ten niefart, że akurat trafiła ci się tego wieczora zmiana.
Uczestnicy: Maurice Frye

5: Po drugiej stronie lustra
Prowadzący: Jasmine
Opis: Pewnego, wydawało by się nudnego dnia w Hogwarcie, paru uczniów natrafiło na dziwne lustro... na skutek wielu niefortunnych wydarzeń znaleźli się... po jego drugiej stronie. Wszystko było by w porządku, gdyby można było wrócić tą samą drogą i tu zaczynają się schody. Lustro nie odpuszcza, a nikomu nie uśmiecha się zostać w świecie, gdzie wszystko przeczy prawom fizyki!
Uczestnicy: Rhys Yaxley, Roslyn Lestrange

6: Ostatnia warta przed świtem
Prowadzący: Q
Opis: W ciągu ostatnich tygodni z mugolskich miasteczek na zachód od Londynu zaczęły dochodzić dziwne pogłoski. Na tyle dziwne, że zainteresowało się nimi Ministerstwo Magii. Na przestrzeni ostatniego miesiąca bez śladu zaginęło kilku wieśniaków, przestraszeni mieszkańcy okolicy ryglują nocą drzwi i oglądają się za siebie co krok, szeptem wspominając o dziwnych światłach w lasach za Stoke Row, gdzie nie chodzi już nikt, odkąd niedawno przy prowadzącej w stronę kniei ścieżce znaleziono poszarpane straszliwie ciało miejscowego kowala.
Uczestnicy: Nevan Fraser, Astrid Williams, Aleyna Larrain

7: Wystrzałowe święta
Prowadzący: Kalina
Opis: Wydarzenia na rynku głównym Pokątnej z pewnością zepsuły magię świąt. Niemniej, na szczęście nic poważnego nikomu się nie stało - jedynie łut szczęścia sprawił, że zarówno wybuch nie był aż tak groźny, jak i na placu znalazł się ktoś, kto obronił wszystkich przed jego konsekwencjami. BUM został dość mocno skrytykowany, a śledztwo nie było przeprowadzone porządnie. Wciąż jednak pozostaje pytanie - co stało za wybuchem i jakie miał on znaczenie?
Uczestnicy: Astrid Williams, Maurice Frye, Pierre Delacour

8: Echa Czarnego Lądu
Prowadzący: Q
Opis: Już rok mija od dnia, w którym akcja funkcjonariuszy BUMu próbujących rozwiązać sprawę dziwacznych odgłosów bębnów, jakie nocami niosły się ponad dachami kamienic jednej z dzielnic Londynu spaliła na panewce. Zagadka zaprowadziła ich do szpitala psychiatrycznego, do którego wysłano byłą mieszkankę domu, w którego piwnicy znaleziono pozostałości rytuałów wskazujących na magię rytualną. Ostatecznie podejrzanej udało się wyteleportować z miejsca, w którym ją przetrzymywano i Ministerstwo nie dowiedziało się wiele. Jesienią 1936 roku odkryto miejsce, w którym wiedźma się ukrywała, ale ponownie udało się jej zbiec. Czy tym razem funkcjonariusze będą mieć więcej szczęścia? Czy Minister dowie się wreszcie kto i w jakim celu urządza sobie seanse voodoo tuż pod jego nosem? Dowiemy się w następnym odcinku!
Uczestnicy: Nevan Fraser, Anton White

9: Pomoc w bibliotece
Prowadzący: Rhys
Opis: W ostatnim wydaniu Aperacjum! zamieszczono ogłoszenie, w którym poproszono uczniów o pomoc w bibliotece szkolnej. Panna Grisham potrzebuje kilka chętnych osób do segregowania książek. Praca nie zapowiada się szalenie ciekawie, jednak kto wie, czy szkolne zbiory nie kryją ciekawych, książkowych okazów?
Uczestnicy: Andromeda Crouch, Elebrias Luge

10: Marzenia spełniam od ręki
Prowadzący: Q
Opis: Od początku roku wśród czarodziejów krąży plotka o tym, jakoby tajemniczy osobnik pojawiający się czasem w magicznej wiosce Hogsmeade, obiecywał spełnienie marzeń każdemu, kto się do niego uda. Czy coś takiego jest w ogóle możliwe? A może to po prostu typowy oszust podający się za cudotwórcę? Pozostaje pójść i się przekonać...
Uczestnicy: Aurora B. Rosier


Imię i nazwisko postaci: Patrick E. Ollivander
Która sesja: Morderstwo w teatrze
Wyłączność: nie

Aktualizacja:


Sesje rozpoczęte:
Pomoc w bibliotece, Rhys: Elebrias Luge, Andromeda Crouch
Marzenia spełniam od ręki, Q: Aurora B. Rosier

Sesje zajęte, do rozpoczęcia niebawem:
---

Sesje wybrane ale nie w pełni zajęte, do dogadania z prowadzącym:
Morderstwo w teatrze, Rhys: Patrick E. Ollivander
Zagadka Blackmoore House, Q: Patrick E. Ollivander (lista rezerwowa)

Nowe sesje dopisane w tym odświeżeniu:
Dzień z łowcami potworów, Q
Imię i nazwisko postaci: Patrick E. Ollivander
Która sesja:Zagadka Blackmoore House
Wyłączność: nie