Mortis - Czarodzieje 1938

Pełna wersja: Mortisowe Kółko Wsparcia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

O co chodzi?

Jak już część z Was wie, staramy się ulepszać Mortisa na wszystkich płaszczyznach i wszyscy wiemy, że cba nie daje sobie rady z naszymi potrzebami. Większość słyszała już pewnie o planach zmiany hostingu, o zmianie domeny i całym tym zamieszaniu. Z początku myśleliśmy o wrzuceniu na forum jakiś nieinwazyjnych reklam, dzięki którym bylibyśmy w stanie zebrać potrzebne na to fundusze. Znaleźliśmy jednak inny sposób na to, żeby tego dokonać i choć na chwilę obecną będziemy to dopiero testować - planujemy sprawdzać opłacalność pomysłu przez najbliższy miesiąc/dwa, mamy nadzieję, że okaże się to skuteczne. Nie chcemy zarzucać Was reklamami, wyskakującymi okienkami i innymi rzeczami, które miałyby popsuć komfort spędzania czasu na forum. W końcu wszystkie te zmiany mają go polepszyć, prawda?


Tajemnicza Zielona Fasolka tłumaczy sprawę

Tajemnicza Zielona Fasolka dostarcza dwa wyjaśnienia – proste oraz bardziej skomplikowane. Przy odrobinie szczęścia żadne z nich nie będzie przesadnie tajemnicze ani zielone.
Przez „ikonkę wsparcia” mam na myśli ostatnią ikonę na nowym pasku, tę z serduszkiem między łapkami (btw. Cóż za dyskryminacja wobec ludzi bez rąk i/lub bez serca!).

Wyjaśnienie proste – dla ludzi, którzy odbijają się od wszelkich technologicznych zawiłości, bądź po prostu ich to nie interesuje:
Aktywujecie ikonkę wsparcia. Przez to Mortis pracuje intensywniej niż to przeglądarkowa norma nakazuje. Obciąża wam to trochę procesor, bo Mortis wykonuje skomplikowane obliczenia. Za te obliczenia Mortis dostaje pieniądze. Jak odpowiednia ilość osób będzie miała to włączone dostatecznie długo, to tych obliczeń będzie tyle, że powinniśmy mieć za nie kasę na hosting.
Wsparcie możecie włączyć i wyłączyć w dowolnym momencie (jak ikona wsparcia jest podświetlona to znaczy, że w danym momencie nas wspieracie), więc jeśli akurat nie chcecie w danym momencie nas wspierać, możecie to po prostu wyłączyć.
To cudo działa jedynie jeśli wsparcie włączyliście, macie otworzoną przynajmniej jedną kartę/okno z Mortisem i MACIE WYŁĄCZONEGO ADBLOCKA. Nie ma znaczenia ile Mortisów macie włączonych, wsparcie jest zawsze takie samo.
Wszystko jest skonfigurowane tak, aby nie zajeżdżało to nikomu komputera, bo nie chcemy robić na tym milionów, tylko zebrać kasę na hosting.
Jeśli to wszystko wypali, to nie będziemy potrzebowali żadnych reklam, wyskakujących okienek i innych takich. Jeśli nie, to będziemy szukać innych opcji.


Wyjaśnienie bardziej skomplikowane – dla ludzi, którzy się nie odbijają od wszelkich technologicznych zawiłości, bądź zastanawiają się jak możemy zarabiać na zużywaniu wam procesorów:
Jeśli to czytasz i przynajmniej mniej więcej orientujesz się czym jest kryptowaluta (której najbardziej znanym przedstawicielem jest obecnie bitcoin), to w sumie wiesz już wszystko – włączając ikonkę wsparcia kopiesz nam kryptowalutę o nazwie Monero. Co zarobimy to sprzedamy i za to kupimy hosting.
Jeśli się nie orientujesz – proponuję poczytać o tym więcej na własną rękę. Jednakże w skrócie – to taka kompletnie cyfrowa, wirtualna waluta. Najważniejsze w tym jest to, że nie ma żadnego „centralnego” serwera koordynującego całą tę walutę, wszystko odbywa się na komputerach użytkowników, którzy udostępniają swoją moc obliczeniową do wyliczeń, dzięki którym cały ten system funkcjonuje. Za udostępnienie mocy obliczeniowej są wynagradzani jakąś ilością tejże waluty.
Generalnie kryptowaluta nie jest rozpoznawana jako środek płatności, ale hej – ludzie to kupują i może to mieć czasem zawrotne kursy, więc może na hosting coś uzbieramy.W razie jakichkolwiek pytań i niejasności możecie śmiało pytać - zarówno w tym temacie, jak i na PW @Tajemnicza Zielona Fasolka. Nie chcemy Was na nic naciągać, ani zabierać radości z funkcjonowania na forum pozbawionym reklam, dlatego mamy ogromną prośbę - wspomóżcie nas! Jedyne, co musicie zrobić to kliknąć w przycisk i wyłączyć adblocka!


Dziękujemy!