Mortis - Czarodzieje 1938

Pełna wersja: Jessie G. McBride
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Podstawowe dane

Imię: Jessie Gwalchgwyn „Gwen”
Nazwisko: McBride
Czystość krwi: mieszana (ojciec krwi mieszanej, matka szlachetnej mieszanej), ¼ krwi Pań Jeziora po ojcu
Status majątkowy: biedny czarodziejski
Stan cywilny: rozwodnik
Nazwiska rodziców: Cedrych McBride, Gweneth Scamander-McBride
Data urodzenia: 2 maja 1904 r.
Ukończona szkoła: Szkołą Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, Gryffindor
Miejsce pracy: bezrobotny, dorywcza praca
Posada: brak (Mordoobijacz od czasu do czasu)
Różdżka: 12 i 1/2 cala, sztywna, głóg, skrystalizowane łzy gwraig annwn; solidna różdżka o topornym wykończeniu, z bursztynowymi, półprzezroczystymi kryształkami wtopionymi tuż nad rękojeścią
Wizerunek: Joe Gilgun
Bogin: Ciemne pomieszczenie o klaustrofobicznych rozmiarach, wyjście z niego ogranicza krata a wewnątrz znajduje się tylko twarda prycza.
Ain Eingarp: Gwen stojący wraz ze swoją rodziną, ubrany w elegancki garnitur, z piękną kobietą u boku i kilkuletnim chłopcem w ramionach.
Zapach amortencji: jezioro tuż po burzy, ozon, wódka, suszona wołowina i pieprz
Wygląd postaci: Średniego wzrostu, o szczupłej budowie ciała. Z daleka może wydawać się być nawet wątły i słaby, jednak w tym drobnym ciele kryje się sporo siły. Podobnie jak jego brat, budowę ciała odziedziczył po tej części rodziny, która wywodzi swój rodowód od galijskich gwragedd annwn. Skromną prezencję ciała nadrabia licznymi tatuażami na rękach, torsie i nogach. Ciemne włosy i bujne brwi bardzo mocno podkreślają rysy Gwena i bystre, ciemne oczy. Często się uśmiecha i jest bardzo żywiołową osobą. Na dodatek głośną, wcale nie wstydzi się swojego walijskiego akcentu. Nie ubiera się zbyt schludnie, czasami wygląda to, jakby złapał przypadkowe rzeczy i próbował się w to ubrać.


Dodatkowe informacje biograficzne

1. Jaka atmosfera panowała w domu rodzinnym twojej postaci i jak to na nią wpłynęło? W jakim otoczeniu dorastała?
Gwen wywodzi się z niewielkiej, lecz bardzo kochającej się rodziny. Trzypokoleniowy dom rodzinny w Carmarthenshire wspomina z dużym sentymentem i w miarę możliwości odwiedza staruszków tak często jak tylko może. Tym bardziej się cieszy, gdy zastanie tam swoje młodsze rodzeństwo. Gdyż zawsze uważał się za dobrego i kochanego brata, który dla nich zrobiłby wszystko!

2. Jak spędziła lata szkolne? Miała wielu przyjaciół, skupiała się na nauce, dokuczała innym uczniom, była ulubieńcem jakiegoś profesora?
Od zawsze był rozrabiaką. Do nauki nie było mu po drodze, ale za to wszelkie zadania związane ze sprawnością fizyczną sprawiały mu dużo frajdy. Jednak nigdy nie został ani gwiazdą sportu, ani… tak naprawdę to nikim wybitnym się nie stał. W szkole miał kolegów, z którymi łobuzował. Gwen nie należał do lubianych przez nauczycieli uczniów, prędzej podchodzono do niego z powątpiewaniem, ze względu na jego zachowanie i brak chęci do nauki.

3. Czy jest rozpoznawalna w jakichś kręgach? Zrobiła coś, by zaskarbić sobie szacunek lub strach innych?
W odpowiednich kręgach jest nawet rozpoznawalny. Jego morda pojawiła się nie raz i nie dwa w różnych bójkach, czy ustawkach. Zawsze był gotowy do bitki, więc wszelkie rozróby go przyciągają. Czasami dorabia sobie na zadaniach związanych z obiciem komuś mordy, albo ochronie jakiegoś typa spod ciemnej gwiazdy.

4. Jakie były zdarzenia, które wykreowały jej charakter, zdefiniowały styl życia? Jest tradycjonalistą czy płynie z prądem nowości?
Jest indywidualistą, żyje z dnia na dzień doceniając bardzo ulotne wartości. Nigdy jednak nie ciągnęło go do założenia rodziny, czy ustatkowania się. Jest rozwodnikiem, co wynikało z głupiego błędu młodości. Jego emocjonalna dusza została bardzo łatwo zmanipulowana przez dziewczynę i zgodził się na ślub z niejaką Miną Wilson. Małżeństwo nie trwało długo, okazało się, że Jessie był jedynie źródłem utrzymania dla Miny i został szybko przez nią porzucony, gdy na jaw wyszło, że nie potrafi on utrzymać żadnej pracy na dłużej i nie śmierdzi groszem. Wolny duch o niezdefiniowanych wartościach, który jeszcze nie odnalazł sensu życia i celu, jaki mógłby zrealizować.

5. Twoja postać jest zwolennikiem Skorowidzu Czystości Krwi, staje murem za mugolami, czy pozostaje neutralna? Osadź ją w aktualnej sytuacji politycznej.
Krótko: ma go w dupie. Każdy, komu los podarował zdolność czarowania ma prawo tego używać i po co drążyć temat?


Przykładowy post

Dochodziło południe, jednak dla śpiącego w zaułku, gdzieś na stercie gazet Gwena mógł być to wieczór, albo sam początek dnia. Powrót świadomości do otumanionego przez alkohol umysłu mężczyzny był niczym grom z jasnego nieba.
Gwen poruszył się mrużąc oczy, rozejrzał się po otoczeniu i wymacał pod tyłkiem niedokończoną, skrzętnie ukrytą butelkę wódki. Żeby żaden menel mu w czasie drzemki jej nie podprowadził.
Po kilku chwilach zmotywował się do podniesienia.
– O mamo… - Wybełkotał stawiając patykowate nogi na ulicy i próbując uzyskać równowagę. – Lepiej, żeby tego mamusia nie widziała. Oj nie… - Mamrotał pod nosem wycierając twarz rękawem.
W czasie tych wszystkich procesów fizycznych w jego głowie narodziło się jedno pytanie „Co się działo poprzedniego wieczora?”. Jednak im bardziej się na tym skupiał, tym bardziej nie mógł sobie nic przypomnieć i tylko czuł, jak głowa zaczyna go boleć, zatem darował sobie ten wysiłek.
Akceptuję kartę. Na start otrzymujesz 520 Punktów Rozwoju, które pojawią ci się w profilu w przeciągu kilku minut. Korzystając z nich możesz wykupić swoje pierwsze zaklęcia na straganie z zaklęciami. W razie problemów możesz zajrzeć do przygotowanego tutorialu korzystania ze sklepiku. Na start przysługują ci 2 biegłości, a także 2 bonusy, o których musisz poinformować w temacie z bonusami. W tym samym temacie należy poinformować o jednym przedmiocie, z którym radzisz sobie w szkole najlepiej, prywatnych NPCach, zdanych egzaminach oraz językach, jakie zna twoja postać. Zważywszy na twój status majątkowy otrzymujesz na start 60ʛ do wpisania w skrytkę bankową. Ze względu na przynależność do rodziny możesz kojarzyć @Leslie McBride. Ze szkoły kojarzysz też nauczyciela @Vincent G. Royce, a także absolwentów rocznika 1922 oraz kilku powyżej i poniżej.

Przedmiotem przyznanym na start jest: zaklęty kastet.

Specyfikacja przedmiotu: Dość przydatny podczas wykonywania brudnej roboty przedmiot. Jessie zdobył go podczas szemranych zakupów w okolicach Nokturnu kilka lat temu i jakimś cudem jeszcze nie udało mu się go zgubić. Wykonany z dobrej jakości metalu, zaklęty został tak, by po potarciu od środka aktywnować magiczną umiejętność przedmiotu. Kastet zostaje obłożony płomieniami ognia, które nie parzy posiadacza przedmiotu, ale rozgrzewa stal na tyle, by ciosy zadane przy jego pomocy były dodatkowo bolesne i parzące.

Karta sprawdzona przez Kalina

Sesje z Mistrzem Gry | Poszukiwania osoby do pisania | Sowy

Jeżeli chcesz otrzymać dodatkowe punkty rozwoju - uzupełnij opis usposobienia i biografię w edycji profilu, a potem poinformuj nas o tym w temacie z aktualizacjami mechanicznymi! Mistrz Gry przyzna ci od 10 do 30 punktów.