Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Kwiecień 2020 - Obwieszczenie drugie - przeskok czasowy, rotator, ale jaja!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.Kwietniowy zawrót głowy

- zmiany, nowości i wielkanocna zabawa -

Wiosna w tym roku przywitała nas niespodziewaną kwarantanną, przez co większość z nas utknęła w domach na dłużej. Żeby umilić nam wszystkim ten przymusowy pobyt w domu (który doceniają tak naprawdę tylko tacy introwertycy, jak my) postanowiliśmy opublikować kilka nowości, zmian i zorganizować wielkanocny event, który mamy nadzieję się wam spodoba. Także, niezależnie od tego, czy pracujesz z domu, odrabiasz tysiące zadań, których w życiu by ci nie zadali gdyby nie e-learning, czy nawet wciąż musisz chodzić do pracy... Baw się razem z nami!


Przeskok czasowy


[Obrazek: 0ff247cd8c9f31f0c7dbabf7769bce7b72e98850.gif] Jak wszyscy dobrze wiemy, powoli na fabule zbliżamy się do roku 1939 i rozpoczęcia II Wojny Światowej. Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, jak rozwiązać ten wątek i przeprowadzić go w najlepszy sposób. I, ostatecznie, doszliśmy do wniosku, że nie da się tego przeprowadzić tak, by było miło inaczej, niż... Zwyczajnie pomijając cały okres wojny. Zadecydowaliśmy więc, że w dniu 1 września 1939 roku (to znaczy, we wrześniu przyszłego roku) przeskoczymy z fabułą o 10 lat, do końca roku 1949, dzięki czemu rozpoczniemy praktycznie lata 50. na forum. Nadal będziecie mogli grać swoimi postaciami (będzie rzucanie kością na to, czy udało im się przetrwać wojnę) lub dziećmi tych postaci. Nadal będzie można grać uczniem lub dorosłym. Większość rzeczy, poza realiami czasowymi nie ulegnie zmianie. Mechanika również pozostanie taka sama.

No dobra, to był żart. Na erę disco musimy jeszcze trochę poczekać.


Rotator

Pamiętacie, jak niedawno wywaliło nam rotator avatarów tak, że przez kilka dni wszystkie nasze postacie nie miały twarzy? No, my właśnie też i przyznamy się wam bez bicia, że od tamtej pory ciężko pracowaliśmy nad... Własnym rotatorem! Tajemnicza Zielona Fasolka jak zwykle stanął na wysokości zadania i stworzył nam nasz własny, spersonalizowany pod użytkowników Mortisa rotator! Na dniach link do niego pojawi się w Pogotowiu Technicznym i Świstokliku, więc będzie łatwo dostępny zawsze i z każdej pozycji na forum!

Czemu polecamy używanie naszego rotatora? Z prostego powodu – jeżeli coś się z nim zepsuje, będziemy mieć realną możliwość naprawienia go bez czekania i modlenia się o to, że właściciele innego serwera się tym zajmą. Każde konto na Mortisie ma swój własny rotator - należy się do niego zalogować za pomocą loginu i hasła używanego na forum. Na jednym koncie można stworzyć więcej niż jedną rotację – na przykład, osobno na avatar, obrazek do karty, podpis czy nawet dziennik postaci.


Wielkanocny event


[Obrazek: animated-decorated-eggs.gif] Wielkanoc w tym roku nie zapowiada się zbyt wesoło, jeżeli chodzi o codzienne życie, ale... Mortis ma na to radę! Przez cały miesiąc, za logowanie się na forum, będzie można zbierać magiczne jajeczka!
Co będzie można z nimi zrobić? To proste – wymienić na różne różności, które dostępne będą przez pierwszy tydzień maja w specjalnym sklepiku, który zostanie otwarty 30 kwietnia!
Udział w zabawie można wziąć każdą postacią, którą się ma. Maksymalna ilość jajeczek do zdobycia za logowanie to 30, chociaż... Bądźcie czujni! Raz na jakiś czas w zabawie mogą pojawić się dodatkowe zadania, za których wykonanie będą rozdawane dodatkowe jajka! Uwaga! W dodatkowych zadaniach będzie mogła wziąć udział tylko jedna z waszych postaci.

Event będzie trwał od 1 do 30 kwietnia!

Uwaga! Odbiór jajeczek i dodatkowe zadania (również sklepik kończący grę) będą dostępne w temacie Polowanie na jajeczka w dziale z Konkursami i loteriami!

Nowy wzór skrytki bankowej

Z radością możemy ogłosić, że zepsute wzory w skrytkach bankowych od dzisiaj będą już przeszłością. Oto przed wami nowy wzór, który należy przekleić w przeciągu dwóch tygodni. Przypominamy, że każda pozycja w skrytce powinna być podlinkowana do posta (by móc skopiować link do posta należy kliknąć w jego numer, a potem skopiować link z paska adresu), w którym coś się zdobyło bądź straciło.

Skrytka numer 01234

Aktualny stan skrytki: 000ʛ


Wydatki:Zarobki:
➛ Tu wpisz na co wydajesz pieniądze z linkiem do miejsca wydania -000ʛ
➛ Tu wpisz zarobek z linkiem do miejsca zarobienia +000ʛ


Depozyt posiadanych przedmiotów


➛ Tu wpisz posiadane przedmioty z linkami do miejsca, w którym je zdobyłeś. Możesz podzielić je na kategorie/dodać opisy


Czekoladowe żaby: 0


Zużyte:Zdobyte:
➛ Tu wpisz na co wydałeś żaby z linkiem do miejsca -0
➛ Tu wpisz wszystkie czekoladowy żaby jakie dostałeś z linkiem miejsca gdzie je zdobyłeś


Kolekcja kart z czekoladowych żab


#0 Imię i Nazwisko osoby na karcie i link do posta z kartą

Kod:
[numer]01234[/numer] [stan konta]000[/stan konta]
[wydatki]➛ Tu wpisz na co wydajesz pieniądze z linkiem do miejsca wydania -000ʛ[/wydatki]

[zarobki]➛ Tu wpisz zarobek z linkiem do miejsca zarobienia +000ʛ[/zarobki]


[depozyt]➛ Tu wpisz posiadane przedmioty z linkami do miejsca, w którym je zdobyłeś. Możesz podzielić je na kategorie/dodać opisy[/depozyt]


[czekoladowe żaby]0[/czekoladowe żaby][wydatki]➛ Tu wpisz na co wydałeś żaby z linkiem do miejsca -0[/wydatki]

[zarobki]➛ Tu wpisz wszystkie czekoladowy żaby jakie dostałeś z linkiem miejsca gdzie je zdobyłeś[/zarobki]


[kolekcja kart]#0 Imię i Nazwisko osoby na karcie i link do posta z kartą[/kolekcja kart]

Nowy wzór sowiej poczty

Z radością informujemy, że nowy kod na sowią pocztę jest już gotowy! Dajemy wam dwa tygodnie na usupełnienie swoich zwierzyńców. Informujemy także, że od dzisiaj wszystkie tematy z sowią pocztą muszą być nazywane według schematu Poczta Imię Nazwisko (np. Poczta Jewgienija Bułhakowa). Prosimy wszystkich użytkowników o zmianę tytułów podczas edycji skrytek.


Sowia poczta

Zwierzęta pocztowe


[Obrazek: giphy.gif]

Imię, rasa zwierzęcia


Opis zwierzątka, jego charakter, ile ma lat, skąd go mamy, cokolwiek chcesz o nim napisać

Zwierzęta domowe


[Obrazek: giphy.gif]

Imię, rasa zwierzęcia


Opis zwierzątka, jego charakter, ile ma lat, skąd go mamy, cokolwiek chcesz o nim napisać
[Obrazek: tenor.gif]

Imię, rasa zwierzęcia


Opis zwierzątka, jego charakter, ile ma lat, skąd go mamy, cokolwiek chcesz o nim napisać


Kod:
[sowia poczta]
[zwierzęta pocztowe]

[zdjęcie]https://media.giphy.com/media/xvh5ELa2cEq5y/giphy.gif[/zdjęcie][imię]Imię, rasa zwierzęcia[/imię]
[zwierzątko]Opis zwierzątka, jego charakter, ile ma lat, skąd go mamy, cokolwiek chcesz o nim napisać[/zwierzątko]
[/zwierzęta pocztowe]

[zwierzęta domowe]

[zdjęcie]https://media.giphy.com/media/oyBqefMw5zVTi/giphy.gif[/zdjęcie][imię]Imię, rasa zwierzęcia[/imię]
[zwierzątko]Opis zwierzątka, jego charakter, ile ma lat, skąd go mamy, cokolwiek chcesz o nim napisać[/zwierzątko]

[zdjęcie]https://media.tenor.com/images/d7afbeb5c3b3efc48a86eb2c3450ceb8/tenor.gif[/zdjęcie][imię]Imię, rasa zwierzęcia[/imię]
[zwierzątko]Opis zwierzątka, jego charakter, ile ma lat, skąd go mamy, cokolwiek chcesz o nim napisać[/zwierzątko]
[/zwierzęta domowe]
[/sowia poczta]