Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Gabinet prof. E. Delacour
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Gabinet prof. F. Delacour


Lokalizacja: Piętro VII, Hogwart[Obrazek: ySLDrDJ.png]


Wchodząc do gabinetu pierwszym, co rzuca się w oczy jest różnica odcieni alabastrowych popiersi w stosunku do ciemnych, mahoniowych, masywnych mebli, których ilość można policzyć na jednej dłoni. Od marmurowego podłoża do magicznie powiększonego sufitu sięgają półki, na których znajdują się jedynie opasłe tomiszcza, które bardzo często można spotkać przemieszczające się wysoko ponad głowami obecnych w pomieszczeniu w poszukiwaniu dogodnego miejsca na spoczynek. Znajdują się one po bokach równolegle od masywnych drzwi prowadzących do pomieszczenia, aż po samo biurko właścicielki znajdującym się dokładnie na wprost wejścia. Bezpośrednio nad samymi drzwiami wejściowymi widoczne jest popiersie szlachetnie urodzonego mężczyzny, który swoim wzrokiem bezpośrednio potrafi śledzić gościa gabinetu, aż do końca wizyty. Dwa inne popiersia znajdują się we wnękach ściennych nad jednym, potężnym oknem podzielonym na kilka mniejszych, znajdującymi się za szarym, stylizowanym na alabastrowe, krzesłem nauczycielki Zaklęć Użytkowych. Do kompletu po drugiej stronie biurka o ciemnym odcieniu znajduje się wręcz identyczne krzesło, które pomimo surowego wyglądu zapewnia komfort siedzenia dzięki magicznemu wkładowi twórcy. Co więcej, daje ono wrażenie siedzenia w fotelu niż typowym krześle. Kilka z dodatkowych krzeseł znajduje się nieopodal biurka tuż przy zakończeniu bloków półek na księgi, pod ścianą.

Samo biurko utrzymywane jest zawsze w idealnym porządku, gdzie bezpośrednio na nim znajduje się zawsze mniej niż siedem przedmiotów. Zwyczajowo w gabinecie zachodzi wiele zjawisk lewitacji przedmiotów, a samo miejsce ze względu na swoją bardzo minimalistyczną i kolorystyczną urodę sprawia wrażenie dosyć surowego.

W bloku kilku półek znajduje się przejście do rzadziej odwiedzanej części pokoju, w której to znajduje się kanapa z dwoma fotelami naprzeciwko, pomiędzy którymi znajduje mały stolik kawowy. Wszystko to zachowane jest w stylu muzealnym, choć ponownie jak z siedzeniami, komfort wygody jest znacznie wyższy niż mogłoby się to wydawać. Poza samymi siedziskami znajduje się również stół dla dwóch osób, który ewidentnie jest miejscem specjalnie zarezerwowanym dla szachowych potyczek. W całym pomieszczeniu znajdują się specjalne schowki imitujące ściany.