Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Egzamin Brytyjskiego Stowarzyszenia Alchemików
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Egzamin BSA

- Brytyjskie Stowarzyszenie Alchemików -


Brytyjskie Stowarzyszenie Alchemików, organizacja zbierająca wszystkich najzdolniejszych twórców eliksirów z kraju i okolic, co roku prowadzi swój oficjalny egzamin, którego zdanie na wysokie noty daje nie tylko szczególne poważanie wśród towarzystwa alchemicznego ale też dodatkowe profity w postaci znajomości, a być może także sławy i pieniędzy.

Egzamin prowadzony jest w dwóch wersjach. Celem pierwszej wersji jest wydanie oficjalnego potwierdzenia umiejętności alchemicznych osoby podchodzącej do testu. Jest to rodzaj sprawdzenia wiedzy, którego mogą wymagać niektóre placówki, zatrudniające danych adeptów sztuki eliksiralnej. Takie miejsca pracy jak Mung, czy Ministerstwo Magii (w niektórych wydziałach), mogą oczekiwać od swoich pracowników, że ci zdobędą odpowiedni wynik na egzaminie BSA zanim będą mogli awansować na wyższe stanowisko. Egzamin ten pozwala również na zweryfikowanie umiejętności osób, które uczyły się poza granicami Wielkiej Brytanii, także prywatnie, dając im podstawę do rozwoju kariery na terenie kraju.

Druga wersja egzaminu przeznaczona jest dla osób, które aktywnie zajmują się alchemią na poziomie akademickim, pracują w tej dziedzinie i angażują się w jej rozwój. Jeśli osoba zda test BSA na odpowiednio wysokim poziomie, może otrzymać oficjalne, ministerialne pozwolenie na wytwarzanie eliksirów specjalistycznych, a także handlowanie nimi na terenie kraju (często również za granicą, jako że BSA jest powszechnie uznawane za stowarzyszenie o powadze bliskiej uniwersytetom magicznym). Osoba taka zostaje również oficjalnym członkiem BSA, co zmusza ją do prowadzenia własnej pracy naukowej, brania udziału w seminariach i wykładach członków stowarzyszenia, a być może nawet prowadzenia własnych wykładów oraz promowania swoich osiągnięć poprzez pisanie artykułów do pisma naukowego sponsorowanego przez stowarzyszenie. Aktywni członkowie BSA zobowiązani są do opłacania składek raz do roku.

Obie wersje egzaminu składają się z części teoretycznej, w skład której wchodzi zawsze dłuższa wypowiedź pisemna na wybrany temat, a także części praktycznej, podczas której zdający musi wykazać się zdolnościami, wiedzą podręcznikową, jak i kreatywnością.

Koszt podejścia do egzaminu to 25 ʛ. Koszt podejścia do egzaminu w celu uzyskania zezwolenia na tworzenie i sprzedawanie eliksirów specjalnych na terenie UK oraz członkostwa w stowarzyszeniu (te dwie rzeczy występują w pakiecie) to 45 ʛ.

Więcej na temat BSA przeczytać można w temacie z magicznymi stowarzyszeniami, gdzie znajduje się również spis wszystkich aktywnych członków zgrupowania.
WZÓR ZGŁOSZENIA:

Imię i nazwisko: czyli dane osoby podchodzącej do egzaminu.
Ubieganie się o członkostwo: wymaga odpowiedzi "tak" lub "nie". W przypadku odpowiedzi "tak", opłata jest wyższa, ale odpowiednio wysoki wynik egzaminu spowoduje, że postać otrzyma możliwość dołączenia do stowarzyszenia, a także papierek potwierdzający, że może ona legalnie wytwarzać i handlować eliksirami specjalnymi na terenie Wielkiej Brytanii. Członkostwo w BSA oznacza również wymóg aktywnego uczestniczenia w życiu stowarzyszenia, opłacania rocznych składek (pierwsza składka po roku) oraz uczestniczenia w seriach seminariów i spotkań prowadzonych przez jego członków.
Powód zdawania egzaminu: wymaga nieco dłuższej odpowiedzi, która umotywuje z perspektywy postaci, dlaczego ta postanowiła podejść do egzaminu. Jeśli powód nie zostanie zaakceptowany przez zarząd stowarzyszenia, postać może nie zostać dopuszczona do egzaminu.
Sponsor: czyli ktoś, kto "sponsoruje" postać i popiera jej kandydaturę jako podchodzącego do egzaminu. Zależnie od sytuacji może to być pracodawca, uznany członek BSA, w wielu przypadkach również ważniejsze postacie z rodów czystokrwistych.
Opłata egzaminacyjna: link do odjętej odpowiedniej kwoty w skrytce postaci.

Kod:
[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Ubieganie się o członkostwo:[/b]
[b]Powód zdawania egzaminu:[/b]
[b]Sponsor:[/b]
[b]Opłata egzaminacyjna:[/b]

Informacje o otwarciu zapisów na egzamin pojawić się powinna co roku, w okolicach września.
Egzamin tradycyjnie odbywa się w październiku.

Zapisy otwarte!


Najbliższy egzamin BSA odbędzie się w październiku 1938. Wszystkich zainteresowanych prosimy o uzupełnienie wzoru znajdującego się w pierwszym poście i wstawienie go w tym temacie do dnia 1 października.
Imię i nazwisko: Cassian Fawley
Ubieganie się o członkostwo: tak
Powód zdawania egzaminu: Nauczanie eliksirów w Hogwarcie i plany dalszego rozwoju w tym kierunku, także pod względem badań naukowych. Prowadzone własne badania, notatki z których zostają załączone do podania. Możliwość tworzenia mistrzowskich eliksirów
Sponsor: Layton Lestrange
Opłata egzaminacyjna: 45 ʛ
Imię i nazwisko: Joaquim Theodore Lopes
Ubieganie się o członkostwo: Tak
Powód zdawania egzaminu: Praca w rozwijającym się zakładzie eliksirotwórczym, prowadzenie prywatnych badań nad eliksirami. Możliwość wytwarzania mistrzowskich mikstur.
Sponsor: Quentin Rowle
Opłata egzaminacyjna: 45 ʛ

Zapisy na egzamin 1938 zamknięte!