Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Kometa 180 na rynku, wzloty i upadki SWK / Czwarta Obręcz / Styczeń 1939
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

wstawka muzyczna


[Robin Royce]: To była Ella Fitzgerald ze swoją nową piosenką o niejasnym tytule *śmiech w tle* Saving Myself For You, a wy słuchacie audycji sportowej Czwarta Obręcz. Wróćmy do rozmowy. Przypomnę, że w studiu jest ze mną człowiek znający się na miotłach jak mało kto - Mike Loman spod sztandaru Broomstix. Mike, teraz całkiem na serio. Pokręciliśmy się trochę wokół tematu, ale powiedz mi wprost: co z tą nową Kometą?
[Mike Loman]: Robin, nawet nie wiesz jak się cieszę, że mogłem się pojawić dziś w audycji. A co do Komety... Nie będę ukrywać, robi wrażenie. Miałem okazję przyjrzeć się z bliska modelowi, który wysłali nam ze Spółki Wytwórców przedpremierowo i jeśli miałbym obstawiać, to powiedziałbym, że w ciągu roku Sto Osiemdziesiątka będzie już standardem we wszystkich pierwszoligowych drużynach.
[RR]: *gwizdnięcie* Takie buty? No, no... eSWuKa się postarało!
[ML]: Jeszcze jak! Ostatnio sporo osób narzekało na starsze modele, a nowej Komety nie było przecież od prawie dekady!
[RR]: No tak, w takiej sytuacji wchodzi się z pierdo... *chrząknięcie* Z bombą albo wcale. Ale! Co w nowej Komecie tak zwala z nóg? Opowiadaj!
[ML]: Wiesz, jak większość nowych mioteł promuje się prędkością?
[RR]: Szczególnie sportowych.
[ML]: Dokładnie. Przy Sto Osiemdziesiątce same osiągi to nie koniec. Miotlarze, którzy nad nią pracowali, doszli do wniosku, że najwięcej pędu wytraca się przy okazji niektórych manewrów...
[RR]: Wykręcanie w trakcie meczu, matko kochana...
[ML]: Właśnie, właśnie! Nazwali ją Sto Osiemdziesiąt właśnie dlatego, ha! Normalnie żeby obrócić się o tyle stopni w trakcie lotu trzeba by najpierw wyhamować, nie? Teraz to już przeszłość! Na nowej Komecie wykręca się z minimalnym wytraceniem prędkości w trakcie manewru i jak dla mnie to jest hit!
[RR]: Szczerze? To brzmi aż za dobrze! *śmiech*
[ML]: Prawda? Sam nie wierzyłem, póki nie zobaczyłem prezentacji!
[RR]: A już niedługo wszyscy zainteresowani będą mogli zobaczyć pokazy nowych mioteł, o ile znajdą jeszcze gdzieś bilety na najbliższy mecz Wielka Brytania kontra Szwecja. W ogóle słyszałem, że obrońca Szwecji nadal lata na Brzytwie?