Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Aperacjum, gazetka szkolna / grudzień-luty 1938-39
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Aperacjum!

grudzień-luty 1938/1939CO DZIAŁO SIĘ OSTATNIO?


Pierwszy raz od lat na listę zajęć dodatkowych powróciło Koło Historyczne. Z inicjatywy profesora Scamandera grupka chętnych uczniów wyruszyła na zwiedzanie Hogwartu. W dniu 19 grudnia nauczyciel Historii Magii zabrał zainteresowanych do Wieży Południowej, gdzie znajduje się tajemniczy obiekt - niewidzialny balkon. Zamkowa ciekawostka wywołała spore zainteresowanie wśród uczniów, którzy w dużej części nie mieli pojęcia o jego istnieniu. Na następne spotkanie nauczyciel zapowiedział kolejne atrakcje i zachęcił uczniów do poszukiwania wiadomości na temat tajemnic zamku w szkolnej bibliotece. Każdy chętny do dołączenia, może zgłosić się bezpośrednio do profesora lub przyjść po prostu na kolejne spotkanie.


PLEBISCYT NA VALI'S DAY


Święto Zakochanych zbliża się sprężystym krokiem, więc nie mogło zabraknąć najbardziej gorrrącego plebiscytu. Pewnie rozpali niejedne poliki, a nawet jeśli nie macie oblubieńca, bez obaw – wspólne wypełnienie poniższej strony może być dobrym pretekstem do zaproszenia na walentynkowy spacer.
Głosujemy na:
✶ Kawalera, za którym wzdycha najwięcej dziewcząt w zamku!
✶ Najbardziej onieśmielającą pannę w całej szkole!
✶ Hogwardzką parę, która najbardziej urzeka.
Pamiętajcie, że śmiało można typować pracowników szkoły i nauczycieli. Bez względu kto wygra, Vali's Day to piękne święto, podczas którego szczególnie trzeba szerzyć miłość, dlatego nawet jeśli jeszcze nie trafiła cię strzała Amora, spędź ten dzień na wspólnym wypadzie z przyjaciółmi. Może tam natrafisz na swój miłosny strzał?


TURNIEJ POJEDYNKOWY


W lutym odbędzie się Drugi Ogólnoszkolny Turniej Pojedynkowy. Lista zapisów wywieszona jest na tablicy przy wejściu do sali Obrony Przed Zagrożeniami Magicznymi na III piętrze. W turnieju mogą brać udział wszyscy uczniowie z klas III lub wyżej, niezależnie od tego, czy należą oni do Klubu Pojedynkowego.


POCZTA SERDUSZKOWA


Tradycją jest, że w Vali's Day wewnętrzna szkolna sowia poczta roznosi kartki i drobne upominki. Jak co roku, przed pokojem nauczycielskim zostanie wystawiona skrzynka, do której można wrzucać dowolnego rodzaju podarki, opisując je imieniem i nazwiskiem osoby, do której mają trafić. Skrzynka będzie znajdować się we wskazanym miejscu do późnego wieczora 12 lutego. Doręczanie kartek odbędzie się w niedzielę, 14 lutego, w trakcie śniadania na Wielkiej Sali.


PRZESŁUCHANIA DO SZTUKI


„Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają”, W. Shakespeare.
Szkolna grupa teatralna zaprasza wszystkich chętnych do zagrania w nowo przygotowywanej sztuce, na przesłuchanie, które odbędzie się w sobotę 27 lutego, o godzinie 12:00. Zbiórka przed salą do zajęć artystycznych na VII piętrze.


POMOC W BIBLIOTECE


Pani Prudence Grisham poszukuje chętnych uczniów do pomocy przy segregowaniu zbiorów Biblioteki Szkolnej. Chętni mogą zgłaszać się bezpośrednio u pani bibliotekarki lub w pokoju nauczycielskim.


WYJŚCIA DO HOGSMEADE


Przypominamy, że wyjścia do Hogsmeade w tym kwartale odbędą się w dniach: 23-24 stycznia i 13-14 lutego.


OGŁOSZENIA UCZNIOWSKIE


✶ Kupię lub wymienię karty z Czekoladowych Żab! Poszukuję kart tylko w dobrym stanie. Ruphus Potter, Gryffindor III rok.
✶ Jeśli potrzebujesz pomocy w nauce eliksirów i zielarstwa, zapraszam: Charlotte Johnson Ravenclaw, V rok. Posiadam notatki z lekcji z poprzednich lat dla różnych roczników. Chętnie podzielę się wiedza w zamian za pomoc z zaklęć użytkowych lub historii magii.
✶ Szukamy koleżanek i kolegów chętnych do gry w Pędzące Gumochłony! Gwarantujemy dobrą zabawę, miłą atmosferę i poczęstunek (jak coś ze sobą przyniesiesz, będzie to mile widziane). Chętni mogą zgłosić do Perciego McAvoya, Hufflepuff, IV rok.


ZGUBIONE/ZNALEZIONE


✶ W sali transmutacji odnaleziono złoty łańcuszek z medalikiem w kształcie puffka. Brak inicjałów i innych oznaczeń. Przedmiot do odebrania u Prefektów Naczelnych.
✶ Zgubiono przypominajkę. Najprawdopodobniej w czasie lekcji transmutacji starszych roczników. Znalazcę proszę o oddanie zguby Louisowi Evansowi, Hufflepuff, VI rok.