Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Festiwal Świateł... ale czy na pewno? / Pod Strasznym Tytułem / Styczeń 1939
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

wstawka muzyczna


[Robin Royce]: Słuchaliśmy hitu sprzed dwóch lat, Dipsy Doodle, w wykonaniu Tommyego Dorseya i Edythe Wright. Jak ten czas leci! Najwyższy czas na kolejny odcinek audycji Pod Strasznym Tytułem! Przy mikrofonie, jak zwykle, Wasz jeden jedyny prowadzący, Rrroyce!
Gotowi na bombę? Kto spędzał tegorocznego Sylwestra w Bromley? Ci, którzy się tam pojawili, na pewno wiedzą o czym mowa. Już zawczasu nasza stacja dostała anonimowy cynk na temat tego, co ma się wydarzyć podczas tego całego koncertu i przyznam szczerze, z początku byłem mocno sceptyczny. Bo co takiego może wydarzyć się w trakcie imprezy, gdzie główną atrakcją są lodowe bryły i występ średniej popularności muzyka?
Mimo to wybrałem się na przedmieścia Londynu, aby na własne oczy przekonać się, że nic podejrzanego się na tym całym festynie nie wydarzy i... Powiem Wam, moi drodzy słuchacze, że całe to wydarzenie nie było wcale tak niewinne, jak organizatorzy chcieliby, żeby było. Na miejscu była całkiem gęsta obstawa w postaci pracowników Brygady Uderzeniowej i podejrzewam się, że wśród "uczestników" znalazłoby się też kilku aurorów pracujących z cienia. Spytacie: dlaczego? Też zachodziłem w głowę, jaki mógł być powód, o tak! Wokół placu przy scenie kręciła się masa podejrzanych typów, a brygadziści nader często kręcili się koło wystaw figur lodowych... Ministerstwo, oczywiście, zaprzecza wszystkiemu, ale czy kogokolwiek to jeszcze dziwi? Zdaniem rzecznika Brygady, funkcjonariusze pilnowali tylko, aby nie dokonano zniszczeń tych jakże kosztownych dzieł sztuki. Mam nadzieję, że widzicie, gdzie pojawia się w tym wszystkim wyjątkowo duża i ziejąca dziura.
Co tak naprawdę ukryto pod postacią wystawy lodowych rzeźb? Czy magiczni stróże prawa współpracują z przemytnikami albo handlarzami nielegalnymi towarami? Będę na bieżąco informować moich słuchaczy o rozwoju tej nieodpowiednio wciąż naświetlonej sprawy.