Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Aperacjum, gazetka szkolna / marzec-maj 1939
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Aperacjum!

marzec-maj 1939CO DZIAŁO SIĘ OSTATNIO?


Vali's Day spędzaliśmy (tak, nawet młodsze roczniki) w Hogsmeade. Dodatkowe wyjście do miasteczka cieszyło się dużym zainteresowaniem. Hogwart dosłownie opustoszał. Święto zakochanych spędzaliśmy głównie w Herbaciarnii Tisanerie Beaufort oraz w Pubie pod Trzema Miotłami, ale nie zabrakło również amatorów zimowych spacerów. Z doniesień naszych kolegów i koleżanek wiemy, że były to w większości udane walentynki.


WIOSENNE TRENINGi QUIDDITCHA


Wraz z nadejściem wiosny profesor Loman ogłosił kolejne treningi przed Finałem Quidditcha. Obie drużyny sprawdzają skład i dogrywają strategie na ten rok. Mini mecze rozgrywające się pomiędzy Wiwernami i Chimerami przyciągają coraz większą widownię, zwłaszcza przedstawicielki płci pięknej. Zapewne to ze względu na stażystę, Remusa Weasleya, który nadzoruje treningi. A wszyscy wiemy, że nasz absolwent został przyjęty do Armat z Chudley.
Do Srebrnych Wiwern powrócił Isaac Scamander, który jeszcze w zeszłym roku grał na rezerwie jako obrońca. Na trybunach spekuluje się, że u Srebrnych brakuje graczy i w drodze desperacji postanowiono wyprosić u Scamandera powrót do drużyny.
Ostatni marcowy trening zakończył się poważną kraksą Arthura Ollivandera z Hazel Scamander. Ścigający z obu drużyn wylądowali na kilka dni w Skrzydle Szpitalnym, oboje na szczęście wyszli z tego bez większych obrażeń.

FINAŁ QUIDDITCHA


Jak co roku w maju odbędzie się finał Quidditcha! W połowie maja zostaną uruchomione zakłady, w których będzie można obstawiać zwycięstwo Chimer lub Wiwern. Swoje typy będzie można zgłaszać na specjalnym stanowisku w Wielkiej Sali.

WYJŚCIA DO HOGSMEADE


Przypominamy, że wyjścia do Hogsmeade w tym kwartale odbędą się w dniach: 27-28 marca, 17-18 kwietnia, 1 maja i 22-23 maja.


SPOTKANIA KOŁA POMOCNEJ DŁONI


Egzaminy tuż, tuż! W związku z tym zachęcamy do przyjście na spotkania Koła Pomocnej Dłoni. W maju głównym celem dyrektora Lestrange'a jest pomoc uczniom przy zaliczeniach, oraz ostatnie szlify przy przygotowaniu zdających SUMy i OWUTEMy, Zapowiada się potężna dawka powtórki z całych siedmiu lat!  

OGŁOSZENIA UCZNIOWSKIE


✶ OWUTEMy już za chwilę, każdy chętny uczeń siódmego roku jest zaproszony na wspólną naukę w Czytelni w każdy wtorek i czwartek. Będziemy ćwiczyć na testach z poprzednich lat, omawiać przerabiany na lekcjach materiał i pomagać sobie wzajemnie z trudnymi zagadnieniami.
✶ Dla zdających SUMy, grupa piątorocznych zaprasza do wspólnej nauki w Czytelni. Spotkania zaplanowane są na poniedziałki i środy.
✶ Masz dość słuchania o przygotowaniach do egzaminów i chcesz trochę się rozerwać? Zapraszamy do Wielkiej Sali po kolacji na kilka partyjek Eksplodującego Durnia lub Pędzących Gumochłonów! Spotykamy się w każdy piątek.


ZGUBIONE/ZNALEZIONE


✶ Po Turnieju Pojedynków znaleziono na trybunach Slytherinu aparat fotograficzny. Właściciela zguby zapraszamy do Prefektów Naczelnych.
✶ Zgubiono na Balu Wiosennym kolczyki z motywem biało-czerwonego pawia. Życzliwego znalazcę prosimy o zwrot zguby do Pokoju Wspólnego Krukonów