Mortis - Czarodzieje 1939

Pełna wersja: Aperacjum, gazetka szkolna / Relacja z Balu Wiosennego 1939
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Aperacjum!

marzec-maj 1939
BAL WIOSENNY


Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły, w pierwszy dzień wiosny odbył się Bal Wiosenny. W tym roku, w wyniku uczniowskiego głosowania, zdecydowano się na przeprowadzenie go w klimacie balu maskowego. Wszyscy nauczyciele, uczniowie i goście przybrali twarze w piękne maski, co sprawiało, że każdy mógł poczuć się jak w trakcie hucznego karnawału w Wenecji.


Dekoracje zostały stworzone przez członków Koła Artystycznie Uzdolnionych pod nadzorem profesor Brennan. Przestrzeń Wielkiej Sali została przygotowana przez profesora Scamandera i stażystkę Fawley. Podestem scenicznym, na którym miał stanąć tego wieczora fortepian, zajęli się członkowie Szkolnego Chóru pod nadzorem profesor Weasley. Wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach oprawy balu należą się ogromne podziękowania!


Dzięki profesorowi Lestrange tegoroczny bal okazał się być tym bardziej wyjątkowy, ponieważ w murach Hogwartu zagościła gwiazda muzycznej sceny - Xavier Longbottom. Muzyka pana Longbottona towarzyszyła nam przez cały wieczór, od pierwszego tańca siódmoklasistów, przez wystąpienie Króla i Królowej Balu, aż do momentu zakończenia imprezy.


Wśród par biorących udział w pierwszym tańcu brali udział uczniowie: Casimir Lestrange, Pollyanne Wittermore, Josephine Collingwood, Anna Farewell, Hazel Scamander, Ernest Romanow i Perseus Carrow oraz nauczyciele: Layton Lestrange, Anabelle Brennan, Leslie McBride, Hal Cromwell, Cassian Fawley, Gethen Scamander, Jamison Loman, Vincent Royce, Lorna Weadow i Ambrosia Weasley.


Sam bal przebiegał nad wyraz wzorowo. Niewielkie zamieszanie miało miejsce przy stolikach z poczęstunkiem, gdzie sukienka Elebrias Luge chwilowo ucierpiała przez nieuwagę Hazel Scamander. Lecz dzięki błyskawicznej interwencji Arthura Ollivandera kryzys został zażegnany. Oczywiście nie mogło obyć się bez pojawienia się Irytka, który zrobił niemiłego psikusa profesor Weasley.


Tuż przed zakończeniem balu wyłoniono Króla i Królową balu, którymi zostali Arthur Ollivander oraz Hazel Scamander. Ukoronowana para zatańczyła ostatni taniec i na tym bal się zakończył. Jako ciekawostkę przypomnimy wam zeszłorocznym balu wybrano Królów i Królową, czyli Tiberiusa Flinta, Rhysa Yaxleya oraz Vittorię Zabini.