Mortis - Czarodzieje 1939
Poczta Perseusa Carrowa - Wersja do druku

+- Mortis - Czarodzieje 1939 (https://mortis.org.pl)
+-- Dział: Ministerstwo Magii (https://mortis.org.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Dział postaci (https://mortis.org.pl/forumdisplay.php?fid=112)
+---- Dział: Sowia poczta (https://mortis.org.pl/forumdisplay.php?fid=105)
+---- Wątek: Poczta Perseusa Carrowa (/showthread.php?tid=4386)

Strony: 1 2 3

Poczta Perseusa Carrowa - Perseus A. Carrow - 01-07-2018

Sowia poczta

Zwierzęta pocztowe

[Obrazek: 38779_org.jpg]

Salazar, jastrząb gołębiarz

Oswojony jastrząb jest łagodny tylko dla właściciela. Lepiej uważaj na palce.

RE: Pers - Philemon Burke - 26-07-2018

Charlene i Philemon Burke
mają zaszczyt zaprosić

Sz.P. Perseusa Carrowa

na uroczysty bankiet
z okazji 25-lecia małżeństwa,
który odbędzie się

1 sierpnia 1936 roku
o godzinie 15:00

w ogrodach posiadłości rodziny Burke.

Prosimy o potwierdzenie przybycia

RE: Pers - Salem Blair - 06-09-2018

Poczta
Staw się poza zajęciach w moim gabinecie, Carrow.
prof. S. G. Blair

RE: Pers - Cassian Fawley - 09-09-2018

Poczta
Perseusie
Nie widzę problemu. Zwykle jestem w gabinecie w lochach albo w sali od eliksirów od wtorku do piątku, włącznie, przed lub po zajęciach oraz w soboty przed południem, przy okazji koła. Każda z tych godzin mi odpowiada, nie widzę powodu do umawiania się konkretnie - wystarczy przyjść.
C. Fawley

RE: Pers - Mistrz Gry - 21-09-2018

Poczta
Perseusie!

Po pierwsze, cieszę się słysząc, że na poważnie zabrałeś się do nauki. Po drugie zaś z tego, że pomimo Twego zapału, nauczyciele nie pozwalają uczyć się niebezpiecznych zaklęć bez odpowiedniego nadzoru. Może ta szkoła nie zeszła jeszcze całkiem na szlamy. Przesyłam wspominaną przez Ciebie książkę - ucz się pilnie i spraw, że nie będę żałować swojej decyzji. Pokładam w Tobie wielkie nadzieje, chłopcze.
Matka całuje Ciebie i brata.
Ojciec

Do listu dołączono drugi tom „Wprowadzenia do transmutacji” Emeryka Switcha oraz 10 galeonów.

RE: Pers - Antoinette Rowle - 14-11-2018

Poczta
Perseusie

Mogłabym się teraz rozpisać o tym, co sądzę o twoim tegorocznym doborze przedmiotów i o tym, jak mogłeś uwierzyć komuś, że warto zmarnować swój czas na naukę o mugolach. Mam nadzieję, że wyciągnąłeś z tego pewną lekcję i już wiesz, czego masz unikać. Aby mieć większe szanse, radziłabym ci skupić się na przykład na Historii Magii i Zaklęciach, niż na czymś takim. Dlatego lepiej będzie, jeśli zapomnisz o takich błahych rzeczach, o których opowiadał ci ten mężczyzna. Tacy jak on nie rozumieją o tym, że dajemy sobie świetnie radę bez tak prostackich rozwiązań.

Dlatego nie musisz już martwić się tym przedmiotem. Już zajęłam się wszystkim, abyś został wypisany z tych zajęć. Jeśli chcesz dostać się do Ministerstwa, dobrze spożytkuj zaoszczędzony w ten sposób czas.

Z poważaniem
profesor A. J. Rowle

RE: Pers - Layton Lestrange - 08-08-2019

Berenice Agnes Ollivander
oraz
Layton Aslan Lestrange
mają zaszczyt zaprosić Szanownego Pana
Perseusa Carrow
wraz z osobą towarzyszącą
na uroczystość zaślubin, która odbędzie się dnia
31 lipca 1937 roku o godzinie 14
w ogrodzie rezydencji rodziny Lestrange.

Po ceremonii serdecznie zapraszamy na przyjęcie weselne.

Do listu załączono adres.

RE: Pers - Berty Crouch - 13-10-2019

Francine Idra Shafiq
oraz
Albert Frederick Crouch
mają zaszczyt zaprosić Szanownego Pana
Perseusa Carrowa
wraz z osobą towarzyszącą
na uroczystość zaślubin, która odbędzie się dnia
16 października 1937 roku o godzinie 14
w ogrodzie rezydencji rodziny Crouch.

Po ceremonii serdecznie zapraszamy na przyjęcie weselne.

Do listu załączono adres.

RE: Pers - Persephone R. Travers - 10-02-2020

Poczta
Pożółkła koperta zaklejona czerwonym lakiem z odbitą pieczęcią, w środku złożony na cztery pergamin obwiązany zgrabnie sznurkiem zakończonym kokardką.
Drogi Perseusu

Z niecierpliwością oczekiwałam Twojej sowy, cieszę się, że w końcu do mnie dotarła.
Oczywiście nie ukrywam, że spodziewałam się zaproszenia. Obydwoje wiemy, że ostatnim razem nie czuliśmy się zbyt komfortowo we własnym towarzystwie, toteż uważam, iż kameralne spotkanie sprawiłoby, że być może byłoby nam w późniejszym czasie raźniej.

Rada jestem z tego, że w kwestii tej bierzesz pod uwagę moje zdanie. Chciałabym poznać również Twoje stanowisko.

Persefona R. Travers

RE: Pers - Persephone R. Travers - 11-02-2020

Poczta
Pożółkła koperta zaklejona czerwonym lakiem z odbitą pieczęcią, w środku złożony na cztery pergamin obwiązany zgrabnie sznurkiem zakończonym kokardką.
Drogi Perseusu

Mam wrażenie, że źle się zrozumieliśmy., być może wynikało to z mojego roztargnienia, w jakim ówcześnie pisałam list, za co serdecznie przepraszam. Jeżeli tylko znalazłbyś odrobinę wolnego czasu dla swojej narzeczonej, z chęcią wybrałabym się z Tobą na spacer po błoniach po zajęciach lekcyjnych, a o ile to by ucieszyło naszych Ojców, nie miałabym nic przeciwko wizycie w Hogsmeade w ten piątek. Muszę ci się przyznać, że jest to pierwsze moje takie wyjście, więc im wcześniej zaczęlibyśmy działać publicznie, tym łatwiej byłoby mi się przystosować psychicznie do obecnej sytuacji. Ponownie podkreślam, że rozumiem wagę tego przedsięwzięcia i tego, jak mocno osiadło na Twoich barkach, a ze swojej strony mogę wyłącznie zapewnić, że nie jesteś w tym osamotniony. Doszłam jednakże do wniosku, że w naszym przypadku współpraca jest drogą do sukcesu, co bezskutecznie wcześniej próbowałeś mi przekazać. Za to również przepraszam.

Nie interesowałaby mnie jednak kawiarnia, szczerze mówiąc nieszczególnie przepadam za tym świętem, gdy wszyscy dookoła zdają się postradać zmysły. Jeżeli jednak Ty czujesz się na tyle niepewnie, by móc pokazać się ze mną publicznie, będę zadowolona nawet ze spaceru.

Z poważaniem,
Persefona R. Travers

RE: Pers - Persephone R. Travers - 12-02-2020

Poczta
Drogi Perseusu

Serdecznie dziękuję za ponowne przypomnienie mi zasad wyjść poza teren szkoły. Moja noga nawet nie zamierza przekroczyć progu Herbaciarni (czasem unosi się tam tak mocno intensywny zapach, nie tylko szlamu, że potrafi mnie rozboleć głowa). Cieszę się, że co do tej kwestii jesteśmy zgodni, prosiłabym zatem, abyś nie zapisywał nas na tę formę rozgrywki.

Każda kobieta, nawet tak mała jak ja, ma mnóstwo obaw przed swoim debiutem w jakiejkolwiek kwestii. W moim przypadku to pierwsze wrażenie u boku świeżo upieczonego narzeczonego. Nie zapominaj, że jestem od Ciebie młodsza i zdecydowanie później skończę Hogwart. Zostałam wychowana w przekonaniu, że najważniejsze jest zapewnienie dobrego wydźwięku własnemu nazwisku, stąd liczne frasunki na mojej głowie co do nowej sytuacji, w jakiej nas obydwojga postawiono.

To całkiem zabawne, że akurat Ty z naszej dwójki masz lepsze podejście do "nas" i próbujesz mi pomóc zasymilować się w tym nowym, poważniejszym świecie. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, jak bardzo jestem Ci w tym momencie wdzięczna, drogi Perseusie.

Wybacz moją wylewność, ale w formie listownej o wiele łatwiej jest mi przekazać ci tak wiele, ile mam Ci do powiedzenia. Nie muszę wtedy mieć wrażenia, że obserwujesz każdy mój ruch. Mogę poprawiać włosy ilekroć tylko zapragnę i nie obawiać się, że odbierzesz to źle. Za każdym razem, gdy pewne zdanie brzmi bardzo źle, pozwalam sobie na zmarszczenie brwi dokładnie tak, jak w tym momencie, gdy zdałam sobie sprawę jak żałośnie zabrzmiał cały ten akapit, jednakże nie mam zbyt wiele czasu, by rozpocząć cały list od nowa, toteż pozwolę sobie na tę skazę na moim wizerunku wyjątkowo chociaż raz. Lepiej, by żona przyszłego Ministra przyzwyczajała się do drobnych potknięć, czyż nie? Choć Pan Ojciec nie byłby z tego zadowolony.

Z niecierpliwością zatem czekam na dokładne szczegóły naszego wyjścia.

Z poważaniem,
Persefona R. Travers

RE: Pers - Persephone R. Travers - 12-02-2020

Poczta
Drogi Perseusu

W rzeczy samej, skończyłam czternaście dwudziestego dziewiątego października. Musisz mi wybaczyć, ale jednocześnie przyzwyczaić się do mojej nadgorliwość na punkcie wszelakich zasad, toteż chciałam ci po prostu przekazać, że doskonale wiem, jak w teorii mają wyglądać takie wyjścia. Oczywiście masz rację, ponieważ z naszej dwójki to ty jesteś starszy i bardziej doświadczony.

Cieszę się, że w razie wszelkich wątpliwości oferujesz mi swoje ramię. Zapewniam, że kiedyś skorzystam z tej oferty, nawet, jeżeli to miałoby być już tuż po zawarciu naszego małżeństwa. Ze swojej strony mogę śmiało zadeklarować się na podobne obietnice. Niezmiernie rada jestem również z tego, że podchodzimy do naszej relacji całkowicie zdrowo i podzielamy swoje poglądy na ten temat. Wierzę, że rzeczywiście będziesz w stanie ochronić mnie w razie niebezpieczeństwa.

Doskonale. Myślę, że tuż po kubku kakao będzie nam się dobrze rozmawiało. Czekam z niecierpliwością.

Do zobaczenia,
Persefona R. Travers

RE: Pers - Persephone R. Travers - 18-02-2020

Poczta
Drogi Perseusu

Z góry przepraszam za tak odległy czas odpowiedzi, aczkolwiek mój puchacz miał za sobą długi lot, a ja wiele obowiązków na głowie.

Chciałam Ci serdecznie podziękować  za pięknie wykonaną kartkę walentynkową. To był miły gest.

Przesyłam najszczersze pozdrowienia.

Persefona R. Travers

RE: Pers - Vincent G. Royce - 20-02-2020

Poczta
Panie Carrow

Ambicja to bardzo pozytywna cecha, którą z resztą bardzo chwali się w domu, do którego został Pan przydzielony. Nie można jednak przy tym zapomnieć o dbaniu o własne zdrowie i biorąc pod uwagę ostatnie miesiące, sugerowałbym Panu spokojny odpoczynek i skupienie się na tym, by wszystkie prace domowe odrabiał Pan na czas. Do OWUTEMów zostało Panu jeszcze sporo czasu, także i tym nie musi się Pan za bardzo przejmować.

Obawiam się, że ścieżka rozwoju jeżeli chodzi o Transmutację nie jest zbyt obiecująca dla kogoś, kto z pewnością chciałby mierzyć szczególnie wysoko. Jest to oczywiśćie bardzo trudna dziedzina i przydatna w życiu, jednak w Ministerstwie Magii nie patrzy się na nią zbyt często (co uważam za bardzo głupie, gdyby ktokolwiek mnie o to zapytał). Jeżeli chce Pan iść w stronę Transmutacji, jako nauki, nie pozostaje mi nic, jak zaproponować ewentualne korepetycje czy zajęcia poza godzinami lekcyjnymi i tymi, które poświęca Pan już na zajęcia dodatkowe. W zależności od Pana oddania i wyników, można będzie pomyśleć o tym, co zrobić z tym dalej, ale muszę wiedzieć, czego Pan właściwie od tego przedmiotu oczekuje. Szczególnie, że jest to trudna dziedzina, wymagająca wielu wyrzeczeń.

Vincent G. Royce

RE: Pers - Layton Lestrange - 29-02-2020

Poczta
Panie Carrow

Gratuluję otrzymania oceny Wybitnej z przesłanego referatu na temat zaawansowanych amuletów runicznych.

Layton A. Lestrange